Czas na finał Bike Maratonu 2019

Czas na finał Bike Maratonu 2019

Komentarze postartowe 41/2014
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa
Wyniki ankiety rowerowej 2019 [sport]
Plan na weekend 15/2018
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Jelenia Góra

Dwunasta, ostatnia, finałowa edycja Bike Maratonu 2019 wystartuje 19 października o godzinie 10:00 wraz z dystansem GIGA. Gdzie? Oczywiście w Sobótce.

Jako pierwsi na trasę Bike Maratonu w masywie Ślęży i Raduni wyjadą zawodniczki i zawodnicy ścigający się na dystansie najdłuższym. W Sobótce czeka 78 km i 2150 m w pionie. Znów organizatorzy postarali się wyciągnąć z okolicy wszystko to co najlepsze i najbardziej przydatne na maratonie MTB. Dodajmy do tego złotą polską jesień i zapowiadany słoneczny weekend oraz wyjątkową atmosferę finału i mamy przepis na niezapomniany Bike Maraton.

Leśne ostępy na zboczach Ślęży poprowadzą zawodników na wygodne szerokie podjazdy i zapraszające do radości z jazdy single, będzie kolorowa jesienna buczyna, wąskie widokowe ścieżki, uskoki pełne korzeni, trochę technicznego zjeżdżania, trochę pięknych widoków i trochę babiego lata – o ile zdołacie je dostrzec wśród drzew, pędząc do mety tegorocznego ścigania. Na głównym dystansie panie i panowie ścigają się w klasyfikacji PRO Bike Maraton, a panowie walczą też w kategoriach wiekowych. Ostatnie dwie rundy na GIGA 2019 czekają! Punkty zbierane na tym dystansie są też niezmiernie ważne w kategoriach drużynowych, a przecież w Sobótce czeka nas klasyfikacja generalna Bike Maratonu 2019…

O 11:00 wystartuje CLASSIC (29 km, 750 m w pionie) i MEGA (56 km, 1450 m). Wspólny start, podział na sektory i najliczniejsza grupa uczestników Bike Maratonu. Prawie 1500 osób przyjechało do Sobótki na ubiegłoroczny finał. Jak będzie w tym roku? Na trasie CLASSIC/ MEGA na pewno będzie się dużo działo – jazdy „góra, dół, góra, dół” będzie sporo, a podjazdy będą wynagradzane soczystymi singlami. Uwaga! Rozjazd na ósmym kilometrze!

Na koniec, o 11:30 z linii startu wyruszy FUN (19 km, 480 m). Tu mamy najpierw 3 km podjazdu, szybki zjazd, a potem już nieco łatwiej i płasko – w sam raz aby wypracować odpowiednie tempo. Będzie też krótki single track, trochę kręcenia pod Wieżycą i zjazdy do mety. W rankingu tegorocznych wyścigów na najkrótszym dystansie, to może być mocny kandydat do zwycięstwa!

Sonko Kids Bikemaraton czyli wyścigi dla dzieci, które powoli dorastają do rangi zupełnie odrębnej imprezy, poczekają na ostatni start „dorosłego” Bike Maratonu i również znajdą swoje miejsce w rozkładzie jazdy nadchodzącego finału.

Na mecie Bike Maratonu – jak zwykle – bufet, pasta party, ostatnie dyplomy, dekoracje i wyczekiwanie na wieczorny finał… Gala, uroczysta dekoracja, klasyfikacja generalna, losowanie nagród i dobra, kolarska zabawa. Czy do późna? To już zależy tylko od Was! W swoich wieczornych planach warto wziąć jeszcze pod uwagę to, co będzie się działo w Sobótce w niedzielę. Runda Spadających Liści zakończy cykl Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk!

https://bikemaraton.com.pl/sobotka/program-imprezyprogram-finalu/

COMMENTS

DISQUS: 0