Udany start zawodników Volkswagena w przełajach na Słowacji

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Udany start zawodników Volkswagena w przełajach na Słowacji

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolejny weekend startów przełajowych na Słowacji okazał się bardzo udany dla zawodników ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe.

Znów świetnie zaprezentował się Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który zdołał wywalczyć trzecie miejsce w kategorii masters, podczas rozgrywanych w słowackiej Trnawie zawodów. Podobnie, jak przed tygodniem lepsi okazali się Słowak Milan Barenyi oraz Czech Ondrej Zeleny.

Pogoda rzeczywiście nam sprzyjała, zupełnie, jakby to był środek lata, przez co trasa przypominała kryterium szosowe. Na starcie nie zdołałem się przebić z czołową dwójką, a to było kluczowe, aby powalczyć o lepsze miejsce. Ich tempo nie pozwoliło mi na zbliżenie się. Kończę na trzecim miejscu, co uznaję za dobry wynik – skomentował niedzielne zawody Bogdan Czarnota. W elicie panów warto też odnotować dobry start Marka Konwy, który znalazł się tuż za podium.

Dobrą dyspozycję w przełajach potwierdziła także Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która w zawodach na Słowacji zajęła 10. miejsce. Jak sam podkreśla w lepszym starcie przeszkodziło przeziębienie.

Nie do końca jestem zadowolona, bo to choroba która rozegrała ze mną wyścig o przetrwanie. W wyniku braku sił start był bardzo słaby i musiałam rozpocząć praktycznie z samego końca. Z rundy na rundę udało się odrobić trochę strat i pojechać wszystko na co pozwoliła tego dnia moja dyspozycja. Przeziębienia są nieodłączną częścią przełajów, tak więc mogę uznać sezon za w pełni otwarty – podsumowała Zuzanna Krzystała.

Grand Prix Trnawa (UCI C2)

Elita kobiet:
1. Pavla Havlikova (Czechy) 0:47:08
2. Katerina Mudrikova (Czechy) 0:48:00
3. Nikola Bajgerova (Czechy) 0:48:27

10. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:50:46

Elita mężczyźni:
1. Lander Loockx (Belgia) 0:57:34
2. Tomas Paprstka (Czechy) 0:57:58
3. Jakub Riman (Czechy) 0:58:10


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0