UKS Zawojak zakończył małopolski sezon kolarstwa górskiego

HomeINFORMACJE PRASOWE

UKS Zawojak zakończył małopolski sezon kolarstwa górskiego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Dwie tradycyjne serie wyścigów mtb: Puchar Szlaku Solnego oraz Puchar Tarnowa były w sezonie 2019 głównymi punktami programu startowego zawodników UKS Zawojak. To był dobry rok dla klubu z Zawoi, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

W tym roku gminę Zawoja oraz powiat suski ponad 40 kolarzy. To głównie młodzież w wieku 10-18 lat, która rozpoczyna swoją przygodę z wyczynowym sportem.

Zawodnicy Zawojaka regularnie biorą udział w najważniejszych wyścigach kolarstwa górskiego w małopolsce. To imprezy z wieloletnią historią. W sezonie 2019 Puchar Tarnowa zorganizowano po raz 25. a Puchar Szlaku Solnego po raz 15.

Nasz region zawsze wychowywał czołowych kolarzy górskich w kraju, głównie dzięki znakomitym terenom do jazdy a także energii, której pełna jest lokalna młodzież.

W sumie reprezentanci UKS Zawojak stanęli w tym roku na podium 18 razy w poszczególnych wyścigach i 4 razy w klasyfikacjach generalnych a do tego zajęli czwarte miejsce drużynowo wśród małopolskich klubów kolarskich, ale nie to jest najważniejsze.

“Z naszymi młodymi zawodnikami trenujemy przede wszystkim na trasach Babia Góra Trails” – mówi Grzegorz Hajda, prezes i trener klubu, który sam zaczynał swoją karierę kolarza w Zawojaku.

Mając takie szlaki u siebie stawiamy przede wszystkim na naukę techniki jazdy. Współczesne kolarstwo górskie jest bardzo wymagające pod tym względem, dlatego dobrze jest, gdy zawodnicy od początku swojej przygody z rowerem dobrze radzą sobie w wymagającym terenie”.

Oprócz jazdy na Babia Góra Trails, kolarze Zawojaka biorą też udział w treningach ogólnorozwojowych na sali gimnastycznej. To ważne, szczególnie w młodszych kategoriach wiekowych, by przez cały rok, tak jak najlepsi zawodnicy na świecie, dbać o sprawność i siłę nie tylko na rowerze.

Stopniowo, krok po kroku rozwijamy się, rozszerzamy działalność naszego klubu i inwestujemy w infrastrukturę. W ostatnich miesiącach kupiliśmy profesjonalną przyczepę do przewozu rowerów. Od drugiej części sezonu mamy do dyspozycji namiot, pod którym nasi zawodnicy mogą odpocząć po wyścigu. Do tego w sierpniu, przed ostatnimi startami sezonu trenowaliśmy na zgrupowaniu w Murzasichlu.

Sami zorganizowaliśmy też dwie imprezy: dla młodzieży szkolnej z powiatu Suskiego oraz widowiskowe zawody o Puchar Wójta gminy Zawoja na torze Pumptrack przy Babia Góra Trails. Można też nas było spotkać podczas Memoriału Henryka Łasaka w Suchej Beskidzkiej.

Robimy wszystko, by zachęcić młodzież z naszego regionu do uprawiania kolarstwa, pokazać, że to nie tylko wymagający, ale też bardzo atrakcyjny sport i sposób na życie” – kończy Hajda.

W sezonie 2019 zawodnicy UKS Zawojak mogli trenować dzięki finansowaniu i wsparciu:

  • Gmina Zawoja
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Lokalna Grupa Działania Podbabiogórze
  • Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia
  • Firma Zawojski.pl
  • Centrum Medyczne AD Dent
  • Firma Papa Gelato
  • Firma Spólnota
  • Bank Spółdzielczy Jordanów oddział Zawoja
  • Teresa i Marek Kasprzyccy

Młodzież w wieku 10-18 lat i ich rodziców z gminy Zawoja i powiatu suskiego zainteresowanych treningami w UKS Zawojak zapraszamy do kontaktu na naszej stronie facebookowej: https://www.facebook.com/pg/zawojak/

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0