Dobry występ zawodników Volkswagena w przełajach

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Dobry występ zawodników Volkswagena w przełajach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Końcówka sezonów maratonów MTB zbiegająca się w czasie z początkiem zawodów przełajowych oznacza dla wielu zawodników podkręcenie tempa.

Dla mnie to bardzo intensywny czas. Weekend rozpoczęty w sobotę prawie 70 km maratonem zakończyłam w niedzielę na zawodach w formule cyclocross podczas wyścigu UCI C2 Grand Prix Rakova na Słowacji. Zmiana roweru i formuły wyścigu z dnia na dzień to świetne doświadczenie – zaznaczyła Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Na miejscu na zawodników czekały trudne warunki, istnie przełajowe: deszcz, błoto, zimno, ale też mocna obsada. Na linii startu stanęło 29 zawodniczek.

Po starcie ciężko było mi złapać tempo, czułam w nogach kilometry z poprzedniego dnia ale z rundy na rundę udało się wejść w odpowiedni rytm i sukcesywnie odrabiać straty. W momencie gdy jechałam jako 9. w połowie ostatniej rundy widziałam przed sobą 3 zawodniczki, różnice czasowe na mecie były niewielkie tak, jak moje siły na końcu aby je nadrobić – uśmiecha się zawodniczka Volkswagena.

Z kolei Bogdan Czarnota, który również w sobotę startował w Częstochowie, w Rakowej spisał się bardzo dobrze, ustępując jedynie mistrzom: świata (Milan Barenyi) i Europy masters (Ondra Zeleny). Nie jest to łatwy okres, bo zamykamy klasyfikacje generalne sezonu letniego w maratonach. Dodatkowo pogoda nie rozpieszcza nas ostatnio, więc warunki bardzo ciężkie. Ja to lubię! Wywalczyłem trzecie miejsce, ustępując zawodnikom z absolutnego topu, a to dobry prognostyk na kolejne wyścigi, gdzie będę mógł się tylko teraz skupić się tylko na przygotowaniem do przełajów – podsumował swój występ trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Grand Prix Rakova (UCI C2)

Elita kobiet:
1. Geerte Hoeke (Holandia) 0:47:36
2. Elizabeth Ungermanova (Czechy) 0:48:03
3. Nikola Bajgerova (Czechy) 0:49:15

9. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:50:46

Elita mężczyźni:
1. Braam Merlier (Belgia) 0:57:31,1
2. Emil Hekele (Czechy) 0:57:31,2
3. Tomas Paprstka (Czechy) 0:58:24

21. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
24. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Masters:
1. Milan Barenyi (Słowacja)
2. Emil Hekele (Czechy)
3. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0