Wyniki – 5-6 października 2019

HomeWyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Weekend finałów za nami. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło na większości dużych krajowych cykli jak Bike Atelier MTB Maraton, Kaczmarek Electric MTB czy Mazovii…

W niedzielę odbył się także wyścig próbny na trasie przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Najmocniejsi okazali się Szwajcarzy – Nino Schurter oraz Jolanda Neff. Maja Włoszczowska zajęła 11. miejsce. Więcej informacji w linku.

Coraz więcej przełajowego ścigania. W Polsce na pierwsze PZKol’owe wyścigi trzeba poczekać jeszcze dwa tygodnie, bo te najbliższe zostały odwołane. Stąd też zawodnicy ścigają się np. za granicą.

Bartosz Mikler w czeskim Hlinsku zajął trzecie miejsce na Toi Toi Cup (UCI C2) (pełne wyniki). Komentarz postartowy Bartosza z Hlinska -> link.

Barbara Borowiecka skorzystała z szansy wyjechania do Belgii, gdzie będzie startować przez najbliższe kilka tygodniu. Na początek GP Pelt (UCI C2) gdzie zajęła 17. miejsce (pełne wyniki).

Najliczniej Polacy stawili się na starcie niedzielnych zawodów Grand Prix Racova (UCI C2) na Słowacji. W elicie Adam Żuber zajął 7. miejsce. Z dublem rywalizację zakończyli Dawid Jona, Stanisław Nowak oraz Piotr Kryński. Karol Michalski nie ukończył rywalizacji. Wśród kobiet Zuzanna Krzystała zajęła 9., a Patrycja Zawierta 14. miejsce. Z dublami zakończyli Małgorzata Mazurek, Magdalena Zawierta oraz Ewa Miłek. Na starcie wyścigu juniorów także nie zabrakło zawodników z Polski – najlepiej pojechał Szymon Pomian, który zajął 11 miejsce (pełne wyniki).

Polscy Mastersi rywalizowali m.in. w czeskim Jaseniku. Ze szczątkowych danych wiem, że Mirosław Bieniasz oraz Waldemar Banasiński wygrali w swoich kategoriach.

Za oceanem, w Arkansas odbyła się dwudniowa impreza przełajowa FayetteCross (UCI C2) – pierwszego dnia triumfowali Kerry Werner oraz Maghalie Rochette (pełne wyniki), a drugiego dnia Curtis White oraz Clara Honsinger (pełne wyniki).

W kwestii przełajów warto też zwrócić uwagę na dyspozycję aktualnej Mistrzyni Świata Sanne Cant, która w sobotnim wyścigu Berencross (UCI C2) w Meulebeke zajeła 7 miejsce (strata 34 sekund), a w niedzielnym GP Pelt była piąta tracąc 36 sekund. W obu wyścigach najmocniejsza była Ceylin del Carmen Alvarado. Znowu, podobnie jak w kolarstwie górskim, dużo bardziej wyrównana, a przez to i zacięta, jest rywalizacja w elicie kobiet.