Plan na weekend 40/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 40/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Weekend finałów, bo tych w najbliższych dwóch dniach nie zabraknie. Swoje rozstrzygnięcia będzie miało wiele ogólnopolskich cykli, dlatego też warto tym razem zarezerwować trochę więcej czasu na same dekoracje, bo biorąc pod uwagę jak bardzo namnożyły się nam na przestrzeni ostatnich lat zarówno dystanse, jak i kategorie, to nie będzie kwestia minut, a raczej godzin.

W każdym razie – w sobotę finały takich cykli jak Bike Atelier MTB Maraton w Częstochowie, Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie, Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie. Z kolei w niedzielę finały Garmin MTB Series w Rumii oraz Legia MTB Maraton w warszawskiej Wesołej.

Zarówno sam początek, jak i końcówka sezonu to także okazja do organizacji pojedynczych imprez, które mogą przyciągnąć trochę więcej uczestników w środku sezonu. W sobotę nie tak daleko od Bydgoszczy Koronowo MTB Maraton, w Chrzęstawie koło Wrocławia firmowany przez Macieja Bodnara „Bodnar Cup„, a z kolei w niedzielę pod granicą z Kaliningradem Cross Country Bartoszyce, Trzy Wieże XC w Szczecinie oraz Memoriał Zbyszka Strzałkowskiego w Obornikach Śląskich.

W profesjonalnym peletonie cross country przede wszystkim niedzielny wyścig próbny na trasie przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z kolei w kolarstwie przełajowych pełen wachlarz możliwości – najbliżej Polski kolejna odsłona Toi Toi Cup w Czechach, Grand Prix Rakova na Słowacji, ale także szwajcarski EKZ Cross Tour czy dwudniowe ściganie w Belgii – w Meulebek (Berencross) oraz w Pelt (GP Pelt). Na zawodach w Belgii powinniśmy regularnie oglądać Barbarę Borowiecką.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Wyświetl ten post na Instagramie.

Nigdy nie mowie, że coś jest najlepsze. Nie wychwalam pod niebiosa rzeczy materialnych bo wolę skupić się na wrażeniach i emocjach. . Ale wyjazd w Bieszczady na grupowe szwENDURO z @cyclingchief był chyba jednym z trudniejszych jeśli chodzi o trasy… i cholerka tak świetnie się czułem na swoim Kross Soil jak nigdy! Wybierał, lepił się i do tego często, gęsto kazał mi bawić się na szlaku. Po dwóch latach nadal się nie nudzi.??? . Ciekawe jak nowsze i wyższe wersje. . ? <- @dominika.gie . #JezdzeDlaFanuANieDlaSzpanu ? . #banankicctribe? . #kreckilometry ? #bike #bikeboy #rower #mtbxcpl #mtb #krossbikes #mountainbike #mtblife #mtbgram #bikelover #cyclingphoto #kolarstwogórskie #wycieczkarowerowa #turystykarowerowa #bkxc

Post udostępniony przez Piotr Golik (@peter.gie)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0