Po ostatnim etapie Milko Mazury MTB

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Po ostatnim etapie Milko Mazury MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Świetne emocje oraz niezwykle wyrównane wyścigi zafundowali kibicom kolarze uczestniczący w minioną niedzielę podczas ostatniego etapu Milko Mazury MTB w Wólce Szczycieńskiej.

Lokalizacja końcowa mogła zaskoczyć, ale Wólka Szczycieńska okazała się
strzałem w dziesiątkę ze względu na bliskość Szczytno MTB Trails. Przygotowała trasa była szybka, bardzo techniczna, z dużą ilością singletracków. Atutem była sama lokalizacja Miasteczka Sportowego na pięknie położonych terenach zielonych. Warto dodać, że to tylko jedno z wielu ciekawych miejsc, które były gospodarzem czwartego sezonu Mazury MTB.

Projekty kolarskie organizowane przez Stowarzyszenie Luz Grupa od dwóch lat wspiera Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Marki Milko i Łaciate Junior wspierają upowszechnianie kolarstwa górskiego, promocję aktywności wśród dzieci, w północno wschodniej Polsce. Dzięki tej współpracy oczy fanów kolarstwa skierowane są na województwo warmińsko – mazurskie, które od dwóch lat gości najlepszych kolarzy w kraju podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO w Mrągowie – mówi Arkadiusz Cała, organizator cyklu.

Wracając do finałowego etapu… Zawodnicy tradycyjnie ściągali się na trzech dystansach: PRO (56 km), Expert (42 km) oraz Hobby (28 km). Cykl Milko Mazury MTB zagościł po raz trzeci w Powiecie Szczycieńskim, przygotowana przez Luz Grupę trasa gwarantowała naprawdę szybkie ściganie, o czym świadczą wyniki.

Na dystansie PRO na samym początku wyścigu oderwała się grupa czterech kolarzy: Jarosław Wołosiuk, Artur Korc, Kamil Kuszmider i Arkadiusz Jusiński. Na trzecią pętlę na pierwszej pozycji wjechał Jarosław
Wołosiuk, jednak zerwany łańcuch nie pozwolił zawodnikowi dokończyć okrążenia i wymusił zejście z trasy. Ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team), wyprzedzając Kamila Kuszmidera (Caneta Wyszków). Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Jusiński (Renault Team).

Dobre ściganie zaprezentowali również zawodnicy rywalizujący na dystansie Expert. Szóste zwycięstwo odniósł Grzegorz Maleszka (Renault Team), który wyprzedził Pawła Ciunela (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) oraz Michała Wróblewskiego, (Szprycha Giżycko). Zmagania pań na tym dystansie zdominowała ponownie Kornelija Kertenyte (Sprint-rowery.pl) wygrywając czwarty etap w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Anna Ostrowską (T4B BIKE TEAM) a trzecie Marta Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team).

Startujący na dystansie Hobby Bartosz Zięba w Wólce Szczycieńskiej odniósł po Olsztynie i Mrągowie swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Łukasz Perkowski (Auto-Rekin) przekroczył linię mety drugi a Wojciech Nowalski (Szprycha Giżycko) trzeci. Wśród Pań na najwyższym stopniu podium po raz piąty stanęła Tatiana Mrowiec. Drugie miejsce na podium przypadło Katarzynie Pawłów (Akademia Kolarstwa Olsztyn). Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Gabriela Janowicz (MDK UKS Przyjaźń). Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.mazurymtb.pl.

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa Mrągowo z Arkadiuszem Cała na
czele.

Sponsor tytularny: Milko
Sponsor Strategiczny: Łaciate Junior
Sponsor główny: Lotto, Primavera, Fraikin
Partner lokalny: Gospodarstwo Agroturystyczne Piórkowscy Wólka
Szczycieńska
Patronat medialny: MTB XC PL, Namtb.pl, Radio Olsztyn, Gazeta
Olsztyńska, WM.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0