Zwycięskie Cyklokarpaty dla CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Zwycięskie Cyklokarpaty dla CST 7R MTB Team

Pomimo tego, że sezon 2019 zbliża się już do końca, to drużyna CST 7R MTB Team dopiero pierwszy raz w tym roku wystartowała w popularnej serii maratonów Cyklokarpaty. Okazja ku temu była wyśmienita, gdyż w sobotę w Rzykach odbyła się finałowa edycja całego cyklu.

Na dystansie Giga do przejechania były 52 km (2100 m w pionie) malowniczą trasą poprowadzoną ścieżkami Beskidu Małego.

Jak się okazało, finał maratonów Cyklokarpaty był bardzo szczęśliwy dla teamu CST 7R. Michalina Ziółkowska i Karol Rożek odnieśli zwycięstwa i o ile Michalina dosłownie nie miała konkurencji, to Karol musiał mierzyć się z całą plejadą zawodników grupy JBG2 Cryospace. Tym razem to zawodnik CST 7R MTB Team okazał się najlepszy pokonując wszystkich rywali. Ostatni prawdziwie górski wyścig w tym sezonie przypadł na finałową edycję Cyklokarpat. Mocna stawka i wymagająca fizycznie trasa z technicznymi fragmentami zapowiadały solidne ściganie. Dobra dyspozycja pozwoliła na utrzymanie wysokiego tempa od pierwszego podjazdu po samą metę, co dało wygraną – relacjonuje zwycięzca.

Dobry wynik osiągnął również Karol Kucięba, który zameldował się na mecie na trzecim miejscu w kategorii M2 dystansu Giga. Gorzej powiodło się Michałowi Kucewiczowi, który nieszczęśliwie pomylił trasę i musiał przejechać dodatkowo około 10 km więcej niż reszta stawki, co – rzecz jasna – odbiło się na wyniku kolarza ekipy CST 7R. Mimo niepowodzenia Michała, sobota była bardzo dobrym dniem dla drużyny w czarnych strojach.Dopełnieniem udanego weekendu było niedzielne zwycięstwo Macieja Pitacha w wyścigu MTB Cross Maraton w Masłowie. Maciek najszybciej pokonał dystans 61 km (1600 m przewyższenia), wygrywając klasyfikację open.

Na maraton przyciągnął mnie przede wszystkim ciekawy profil trasy, która okazała się ciężka fizycznie z dużą ilością błota i szybkich zjazdów. Fajna zabawa, którą udaje mi się zakończyć wygraną – krótko komentuje swój start Maciek.

Teraz CST 7R MTB Team obiera kierunek na Częstochowę, gdzie w najbliższą sobotę odbędzie się finałowy Bike Atelier MTB Maraton. Do zobaczenia!

Wyniki CST 7R MTB Team:

Maraton Cyklokarpaty Rzyki
Michalina Ziółkowska – 1. miejsce w kat. Elita GIGA K,
Karol Rożek – 1. miejsce w kat. Elita GIGA M,
Karol Kucięba – 8. miejsce w GIGA Open / 3. miejsce w kat. M2,
Michał Kucewicz – 31. miejsce w GIGA Open / 13. miejsce w kat. M3,
Michał Kwiatek – 20. miejsce w MEGA Open / 5. miejsce w kat. M1.

MTB Cross Maraton Masłów
Maciej Pitach – 1. miejsce Open.

Fot. Wiktor Bubniak / Cyklokarpaty

COMMENTS

DISQUS: 0