Ruszyły przełaje: Dobry start Volkswagena na Słowacji

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Ruszyły przełaje: Dobry start Volkswagena na Słowacji

ME CX Masters – Bieniasze, Czarnota i Misina z dobrymi wynikami
Zawodnicy “Volkswagena” komentują bardzo udane starty w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim
Podwójne przełajowe zwycięstwo Zuzanny Krzystały
Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na podium Mistrzostw Europy
[PR] Bike Maraton w Kluszkowcach: “Z widokiem na Tatry!”

Końcówka sezonu MTB to dla wielu zawodników jednocześnie początek startu w przełajach. Ta widowiskowa alternatywa tradycyjnego ścigania ma coraz więcej zwolenników, a jednocześnie jest ważnym uzupełnieniem kalendarza startów, w którym wciąż znajdują się maratony.

Jednym z ciekawiej zapowiadających się zawodów był wyścig UCI C1 w malowniczo położonym Popradzie na Słowacji, na co zwracali uwagę zawodnicy. Na starcie pojawiło się wiele uznanych nazwisk, a i trasa sprawiała zawodnikom sporo problemów.

Trasa bardzo ciężka fizycznie. Przypominała mi dobre zawody XCO – skomentował Bogdan Czarnota, trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który udanie walczył o czołowe lokaty w kategorii masters. – Obecny Mistrz Świata w mojej kategorii, Milan Bareny podyktował bardzo mocne tempo, którego nikt nie wytrzymał. Walczyłem o drugą pozycję do samego końca i udało się to zrealizować. Ostateczny atak zaplanowałem w najcięższym miejscu na trasie i okazało się to trafną taktyką. Ciężko i szybko – dodał wyraźnie zadowolony. Trzecie miejsce zajął inny Polak, Paweł Lempart.

Powody do uśmiechu mieli też podopieczni Czarnoty, którzy również pojawili się na starcie. Bardzo dobre 9. miejsce zajęła Zuzanna Krzystała.
– Zgadzam się z trenerem – trasa naprawdę trudna fizycznie, może nie typowo przełajowa, ale trzeba było mieć dużo sił, by wytrzymać tempo. Jestem zadowolona i wręcz pozytywnie zaskoczona – podsumowała zawodniczka ekipy Volkswagena. – Nie ukrywam, że cały czas uczę się tej formuły wyścigów, w tym sezonie mamy zaplanowanych sporo startów przełajowych i w każdych chcę dawać z siebie sto procent. Zobaczymy, na ile to wystarczy, bo poziom międzynarodowych zawodów C1 jest znacznie wyższy niż w kraju. Ten pierwszy start jest jednak na tyle obiecujący, że wierzę, że będzie dobrze – dodała Zuzanna Krzystała, która wciąż będzie startować w maratonach.

Z kolei Stanisław Nowak znalazł się za czołową „dziesiątką”, choć i tak start uznał za udany. W stawce były uznane nazwiska więc byłem pewien, że walka będzie ciężka. Od startu czułem się dosyć dobrze i miało to odzwierciedlenie w jeździe – większość wyścigu jechałem dynamicznie na 11. pozycji. Niestety defekt, odklejona szytka spowodowała spadek na 14. pozycję. Z wyniku jestem bardzo zadowolony oraz czuję, że złapałem cenne doświadczenie – powiedział młody zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Grand Prix Poprad (UCI C1)

Elita kobiet
1. Geerte Hoeke (Holandia) 0:48:54
2. Alicia Franck (Belgia) 0:49:49
3. Nadia Heigl (Austria) 0:51:01

9. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:29

Elita mężczyzn
1. Marcel Meisen (Niemcy) 1:04:59
2. Tomas Paprstka (Czechy) 1:05:18
3. Wietse Bosmans (Belgia) 1:05:42

14. Stanisław Nowak (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:11:07

Masters A (mężczyźni)
1. Milan Bareny (Słowacja) 0:26:14
2. Bogdan Czarnota (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:28:27
3. Paweł Lempart (Polska) 0:28:29

COMMENTS

DISQUS: 0