Michalina Ziółkowska na 17 miejscu w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Michalina Ziółkowska na 17 miejscu w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Marzyłam o wyjeździe do Szwajcarii na Mistrzostwa Świata, nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter i rangę zawodów, ale też dlatego, że trasa maratonu była w Alpach. 70 km i 3000 metrów przewyższenia, czyli prawdziwie górskie wyzwanie – rozpoczyna swoją relację Michalina.

Na starcie było nas prawie 80, w pierwszej linii Mistrzyni Świata XCO, Vice Mistrzyni Europy XCM, a dalej też wiele znanych zawodniczek. Runda startowa przebiegła tak jak się spodziewałam, czyli szybciej niż moje możliwości w pierwszej godzinie ścigania. W rezultacie długi, techniczny singiel pokonywałam z nieco większym zużyciem hamulca, a na dole byłam w okolicach 30. miejsca. Na szczęście w perspektywie były dwa okazałe podjazdy po około 1000 metrów przewyższenia każdy, a między nimi jeszcze jeden techniczny zjazd. Gdy w końcu zaczęło się pod górkę, udało mi się złapać swój rytm i przy okazji przesunąć sporo pozycji w górę – kontynuuje zawodniczka teamu CST 7R.

Kiedy wjeżdżałam do Grachen na ostatnią 6 km rundę, jeszcze minęłam ze dwie zawodniczki i na metę wjechałam na 17. miejscu, tracąc do nowej Mistrzyni Świata Pauline Ferrand Prevot niecałe 20 minut, co uważam za bardzo dobry wynik. Dzięki temu ten trudny sezon będę mogła zaliczyć do udanych – kończy Michalina.

Z perspektywy Mistrzostw Świata każdy inny wyścig wydaje się mniej istotny, jednak nie możemy zapominać o pozostałych wydarzeniach minionego weekendu.

Męska część drużyny CST 7R MTB Team wybrała się w sobotę do Kielc by wziąć udział w specjalnej edycji Bike Atelier MTB Maratonu. Wyścig odbywał się w ramach dziesiątych, jubileuszowych targów rowerowych Kielce Bike Expo, więc jego ranga była wyższa niż zwykle. Trasa maratonu przygotowana przez organizatorów do łatwych nie należała, w końcu Kielce to brama do Gór Świętokrzyskich.

Zawodnicy CST 7R spisali się bardzo dobrze, trzykrotnie zajmując lokaty na podium. Karol Rożek finiszował trzeci, przegrywając dosłownie o włos z mistrzem Polski Adrianem Brzózką, a całą rywalizację na dystansie PRO tym razem wygrał Piotr Brzózka. Na siódmym miejscu dojechał do mety Michał Kucewicz, co pozwoliło mu sięgnąć po zwycięstwo w kategorii trzydziestolatków. Tuż za Michałem na mecie zameldował się Paweł Garczyk, zajmując ósmą pozycję. Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął natomiast Michał Kwiatek.

Sezon 2019 powoli zbliża się do końca, co nie oznacza jeszcze odpoczynku. W najbliższy weekend team CST 7R planuje wystartować w Rzykach w finałowym maratonie Cyklokarpaty.

Wyniki CST 7R MTB Team:
UCI MTB Marathon World Championships Grächen – Szwajcaria
Michalina Ziółkowska – 17. miejsce w kategorii Elita.
Bike Atelier MTB Maraton Kielce
Karol Rożek 3. miejsce open / 3. miejsce w kategorii Elita,
Michał Kucewicz 7. miejsce open / 1. miejsce w kategorii M30,
Paweł Garczyk 8. miejsce open / 7. miejsce w kategorii Elita,
Michał Kwiatek 54. miejsce open / 3. miejsce w kategorii M0,
Karol Kucięba DNF.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0