Przystanek Świeradów – Zdrój. Bike Maraton w drodze na finał

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Przystanek Świeradów – Zdrój. Bike Maraton w drodze na finał


Cztery razy Bike Maraton. Cykl wystartuje w Miękini
Bike Maraton w Sobótce 19 października. Wielki Finał nadciąga
Bike Maraton wystartował w Miękini

Maraton w Górach Izerskich być musi, a Świeradów na pewno jest już jednym z symboli Bike Maratonu. W tym roku ponownie jesienią, a raczej, posiłkując się kalendarzem – na granicy lata i jesieni, choć w górach lato przecież już dawno się skończyło. Pamiętajcie więc – Bike Maraton w Świeradowie już 21 września.

Jesienna sceneria Gór Izerskich dodaje sporo uroku tej imprezie, a sama trasa jest idealna na to żeby trochę wyhamować tegoroczne trudności i szaleństwa, zwolnić nieco tempo i szykować się na koniec sezonu. Jeśli ktoś natomiast szuka odpowiedniego maratonu żeby spróbować wreszcie w nim swoich sił – Świeradów – Zdrój będzie idealny. Nie od dziś wiadomo, że Świeradów i Góry Izerskie to „rowerowy raj”.

Dodatkową atrakcją izerskiej edycji Bike Maratonu będą Mistrzostwa Polski Leśników w Maratonie MTB. Panie będą się ścigać na dystansie CLASSIC, a Panowie na MEGA.

Jeśli już o trasach i dystansach mowa – GIGA w Świeradowie to w tym roku 71 km i przewyższenie 2000 m. Start o 10:30. Trudności nie są wielkie, a przynajmniej nie takie, jakie parę razy dystans GIGA nam w tym roku zafundował, ale na trasie będzie kilka technicznych zjazdów, trochę szybkich asfaltów i parę ostrych odcinków w górę. GIGA to przecież wyścig dla elity. Góry Izerskie to nie tylko wygodne szutry! Końcówka, tradycyjnie – w dół stoku narciarskiego, do mety przy dolnej stacji stacji kolei gondolowej SKI & SUN.

MEGA to 53 km i 1400 m w pionie. Najpierw stromo na Łącznik (tak jak GIGA), zjazd do Drogi Borowinowej i podjazd do krzyżówki z dystansem CLASSIC. Potem jedziemy w stronę kopalni Stanisław. CLASSIC (25 km, 750 m) startuje wspólnie z MEGA o 11:00.

FUN ma 18 km i 590 m przewyższeń. Start o 11:30. Po wjeździe na Łącznik, trawers Drogą Telefoniczną i początek zjazdu Starą Drogą Izerską. Szutrem w kierunku mety, a na koniec stok narciarski.

Baza wyścigu znajdować się będzie przy dolnej stacji kolei SKI & SUN przy ulicy Źródlanej 7. Biuro zawodów czynne, tradycyjnie, w piątek w godzinach 17:00 – 20:00. W sobotę od 8:00. Dzieciaki zapraszamy na Sonko Kids Bike Maraton – bezpłatne wyścigi dla dzieci.

Po Bike Maratonie w Świeradowie – Zdroju czeka nas trochę oddechu, a potem wielki finał w Sobótce – 19 października. Nie możemy zapomnieć, że dzień później w Sobótce kończy się również cykl Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Na koniec sezonu czeka nas więc kolarski weekend pełen wrażeń i emocji!

COMMENTS

DISQUS: 0