Plan na weekend 38/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 38/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po dwóch pierwszych weekendach września, kiedy wiele osób potrzebowało chwili na powrót do rzeczywistości po wakacyjnym rozprężeniu czas na zwiększenie obrotów i ostatnie mocne akcenty. Pamiętają o tym organizatorzy, którzy w zbliżający się weekend w zasadzie zasypują nas propozycjami od Bałtyku po Tatry.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie wyścig organizowany przez Lang Team w Mucznem, bo naprawdę rzadko się zdarza, żeby Lasy Państwowe wpuszczały w rejony prawdziwych Bieszczadów imprezy sportowe. Na wiosnę od zachodniej strony Bieszczadzkiego Parku Narodowego mieliśmy Cyklokarpaty w Cisnej, teraz od wschodniej, na samym dnie bieszczadzkiego worka będziemy mieć zawody organizowane przez Czesława Langa. Nie ma tu mowy o imprezie masowej, bo w zaplanowanym wyścigu  – będzie tylko jeden dystans 48 kilometrów oraz ponad 1000 metrów przewyższenia do pokonania na jednej rundzie – ustalono limit startujących na tylko 200 osób. Dodatkowym magnesem dla startujących mają być nagrody finansowe dla Top10. A oprócz zawodów oczywiście rowerowa wycieczka czyli Parada Rodzinna.

Może to pierwszy krok do tego, żeby Bieszczady regularnie były areną zawodów w kolarstwie górskim?

W Kielcach jak co roku we wrześniu odbywają się targi Bike Expo, które niestety mogą pochwalić się coraz mniejszą liczbą wystawców ze względu na fakt, że modele biznesowe z B2B coraz częściej przechodzą w B2C. Wracając jednak do wątku sportowego, tradycją są sobotnie zawody – w tym roku na przedostatni wyścig sezonu zaprasza Bike Atelier MTB Maraton.

Nie można przejść obojętnie obok przedostatniego wyścigu Bike Maraton w Świeradowie Zdroju gdzie trasa prowadzi przez Izery, a runda dla wszystkich dystansów zaczyna się blisko 8 km podjazdem prawie pod sam Stóg Izerski. Tam też dystanse się rozdzielają Classic, Mega i Giga jadą dalej w kierunku miejscowości Drwale, gdzie Mega i Giga jadą w kierunku Szklarskiej Poręby, a Classic kieruje się do mety.

Nie mniej górskie ściganie będzie podczas finałowego wyścigu serii Dare2B MTB Maraton w Piwnicznej Zdrój, gdzie na najdłuższym dystansie „tylko” 64 kilometry i AŻ 3000 metrów przewyższenia. Zapowiada się pure MTB!

Z pozostałych imprez weekendu chciałbym dodatkowo wyróżnić jeszcze jedną dużą czyli Mazovię MTB w Józefowie, która moim zdaniem na nudym i płaskim Mazowszu oferuje jedną z najciekawszych tras w bliskiej okolicy Warszawy, jak na te tereny interwałową i wymagającą technicznie. W ten weekend tak kolejna odsłona Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego, który co roku zbiera bardzo dobre oceny. Na Pomorzu wraca ceniony i także wysoko oceniany wiosenno-jesienny cykl Garmin MTB Series, pierwszy wyścig odbędzie się w Wejherowie.

Miłośnicy cross country też znajdą coś dla siebie – w Rabce Zdrój finał Pucharu Szlaku Solnego, a w Diwitach pod Olsztynem Brąswałd MTB.

Mało? Oprócz tego jeszcze:

  • Bike Cross Maraton – Łopuchowo
  • Garmin MTB Maraton – Wejherowo
  • Legia MTB Maraton – Rembertów
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Konstancin Jeziorna
  • Maraton MTB – Biłgoraj
  • Scott MTB Challenge – Międzychód
  • Podkarpackie Maratony Rowerowe “Szprycha” – Boguchwała
  • Wieliszewski Crossing – Wieliszew

Weekend to także Mistrzostwa Świata w maratonie MTB w Szwajcarii, gdzie niestety udział Polaków stoi pod znakiem zapytania. Zawodnicy cross country skupieni na zbieraniu punktów UCI zapewne wybiorą w ten weekend na Węgry albo do Rumunii. Z kolei rozpędu nabiera sezon przełajowy – w niedzielę drugi wyścig Pucharu Świata w cyclocrossie, w amerykańskim Waterloo w ramach Trek CX Cup, a w Europie wyścigi we Francji, Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0