Podium dla Volkswagena w Mastersach i Juniorach na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Podium dla Volkswagena w Mastersach i Juniorach na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Rywalizację elity mężczyzn zdominowali zawodnicy JBG Cryospace, którzy solidarnie zajęli całe podium. Wśród faworytów wymieniano m. in. Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który zajął 10. miejsce, ale jak sam stwierdził, wynikiem nie jest zawiedziony.

– Pojechałem wyścig na swoim poziomie i zająłem miejsce, na które na tej trasie i przy tej dyspozycji było mnie stać. Chłopaki z JBG2 CryoSpace nie pozostawili złudzeń, która ekipa jest najmocniejsza w kraju, szacunek! – skomentował 10. na mecie Michał Ficek, który już na początku wyścigu pozostał w tyle, przez co miał kłopoty z nawiązaniem walki o medale. – Krótkie siłowe podjazdy to nigdy nie była moja specjalność, stąd już pod koniec drugiej rundy pojawiły się delikatne skurcze i oznaki słabości, a ostatnie 5 km jechałem już na oparach i straciłem dobre kilka minut. Satysfakcja z wyniku umiarkowana, jednak mój nastrój był daleki od rozczarowania. Wiem na pewno, że stać mnie na więcej, co postaram się udowodnić w przyszłym sezonie – dodaje zawodnik. Ostateczna kolejność na podium: Adrian Brzózka, Jakub Zamroźniak, Mariusz Michałek.

W rywalizacji masters na wyróżnienie zasługuje postawa Bogdana Czarnoty, trenera i zawodnika Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Przede wszystkim w obliczu możliwości odwołania zawodów tej kategorii, który… ufundował nagrody. Co więcej, już w trakcie samych zawodów pokazał niebywały hart ducha i zdobył srebrny medal.

– Do złota nie miałem dużej straty i było w zasięgu, ale Andrzej Kaiser to marka najwyższej klasy. Jestem zadowolony, że w ogóle jestem na mecie, ponieważ w ostatnich dniach przyjmowałem antybiotyk i nie wiedziałem jak to się wszystko potoczy. Gratulacje dla medalistów – podsumował Bogdan Czarnota. Podium w tej kategorii uzupełnił Andrzej Poczopko.

Z chorobą walczył również Piotr Kryński, który rozchorował się po powrocie z Kanady, a mimo kłopotów zdrowotnych zdobył brąz, za Konradem Czabokiem i Szymonem Pomianem.

– Trasa bardzo wymagająca wytrzymałościowo, ostatnie 10km było najtrudniejsze, ponieważ tam się tak naprawdę zaczynało ściganie. Wymagające podjazdy krótkie zjazdy i ani trochę miejsca na odpoczynek – stwierdził młody zawodnik ekipy Volkswagena.

Niespodziewane rozstrzygnięcia miały miejsce w rywalizacji elity pań, gdzie nieco zaskakująco zwyciężyła Barbara Borowiecka przed Marleną Droździok i Anną Sadowską. Na więcej liczyły zawodniczki Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, które stawiane były przez ekspertów w ścisłym gronie faworytek do medalów, szczególnie wobec faktu, że obie zwyciężały w tym sezonie w maratonach. Ostatecznie Zuzanna Krzystała zajęła 7. pozycję, zaś Anna Urban – 9.

– Nie jest to wynik, na jaki liczyłam, ale to nie był mój dzień. Trasa wyścigu bardzo ciężka fizycznie. Wytrzymałość siłowa grała tu kluczową rolę . Gratulacje dla wszystkich medalistów, a ja tymczasem odpoczywam i zaczynam powoli planować kolejny sezon – zakończyła Anna Urban.

Mistrzostwa Polski XCM – wyniki:

Elita mężczyzn:
1. Adrian Brzózka (JBG2 Cryospace) 03:36:53
2. Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) 3:39:19
3. Mariusz Michałek (JBG2 Cryospace) 3:40:53

10. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 3:49:30

Elita kobiet:
1. Barbara Borowiecka (TKK Pacyfik Nestle Fitnes Cycling Team) 4:19:35
2. Marlena Droździok (KM SPORT PRO TEAM) 4:24:36
3. Anna Sadowska (Bike Atelier team) 4:26:52


7. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:33:31
9. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:47:49

Juniorzy:
1. Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski) 2:28:04
2. Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok) 2:31:12
3. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:31:43

Masters II:
1. Andrzej Kaiser (Kaczmarek Electric Team) 3:52:24
2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 3:53:49
3. Andrzej Poczopko (niezrzeszony) 3:57:09


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0