Adrian Brzózka i Barbara Borowiecka Mistrzami Polski w maratonie MTB 2019

Adrian Brzózka i Barbara Borowiecka Mistrzami Polski w maratonie MTB 2019

REKLAMA
Alpentour 2012 – czekając na Beskidy MTB Trophy
UCI Bike Maraton Szklarska Poręba znów szczęśliwe dla JBG
Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace) – Mistrzostwa Europy w maratonie MTB, Spilimbergo
Wyniki – 19-20 września 2015
Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) – Polacy całkiem nieźle!

W okolicach Gdyni w ramach Gdynia 7R MTB Maraton rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Zawodnicy rywalizowali na rundzie liczącej 30 km. Zawodnicy elity mieli ją do pokonania trzykrotnie, co przekładało się na 90 km trasę. Juniorzy oraz niektóre kategorie Cyklosport i Masters rywalizowały na dwóch rundach czyli 60 km.

W elicie mężczyzn “czerwoni” wzięli wszystko. Wśród kobiet pewne zaskoczenie, bo rywalizację wygrała Barbara Borowiecka – czytelnikom #mtbxcpl znana pewnie przede wszystkim z rywalizacji w przełajach, a na co dzień ścigająca się na szosie oraz w tandemach.

Pewnie swoje odegrała też pewnie trasa, o której trochę napisał Michał Topór.

W najbliższych dniach postaram się Wam dostarczyć jak najwięcej komentarzy postartowych od zawodników nie tylko z podium MP XCM. A póki co zobaczcie kto sięgnął po raz pierwszy, obronił, a może odzyskał koszulkę z orłem:

Elita:

  1. Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Jakub Zamroźniak – JBG-2 CryoSpace
  3. Mateusz Nieboras – JBG-2 CryoSpace (U23)
  1. Barbara Borowiecka – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  2. Marlena Droździok – KM Sport Pro Team
  3. Anna Sadowska – Bike Atelier Team

U23:

  1. Mateusz Nieboras – JBG-2 CryoSpace (U23)
  2. Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski
  3. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała
  1. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Patrycja Piotrowska – FPB WZK Victoria Cargo Express
  3. Julita Fira – KS Luboń Skomielna Biała

Junior / juniorka:

  1. Konrad Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Szymon Pomian – UKS Wygoda Białystok
  3. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  1. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów
  2. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  3. Julita Zięba – LKK LUKS Sławno

Cyklosport:

  1. Paweł Wojczal – VYTYV
  2. Krzysztof Majkowski – T4B Bike Team
  3. Jakub Antkowiak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  1. Katarzyna Pakulska – Adalight Arealamp
  2. Teresa Kasprzyk – Airmix MTB Team

Masters I:

  1. Piotr Truszczyński – Komobike
  2. Marcin Kobiałka – Cross Cartel
  3. Łukasz Matusiak – Gatta Bike RS
  1. Marta Garnek – UKS Dream Bike Bielawa
  2. Anna Michalak Warżała – Ski&Bike House Team

Masters II

  1. Andrzej Kaiser – Eurobike Kaczmarek Electric Team
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB TEam
  3. Andrzej Poczopko – Niezrzeszony
  1. Urszula Luboińska – Trezado Wolfpack

Masters III:

  1. Krzysztof Podolski – RMF FM HEG
  2. Mariusz Chyła – Real 64sto Leszno
  3. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace

Pełne nieoficjalne wyniki – link

fot. Gdyńskie Centrum Sportu

COMMENTS

DISQUS: 0