Nowa lokalizacja na trasie Milko Mazury MTB. Warmińskie ścieżki wzywają.

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Nowa lokalizacja na trasie Milko Mazury MTB. Warmińskie ścieżki wzywają.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W drugą niedzielę września zapraszamy Was pierwszy raz na Warmię do stolicy naszego regionu – Olsztyna.

Tym razem miasteczko sportowe Milko Mazury MTB oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w samym centrum olsztyńskiej starówki, a trasa przygotowana wspólnie z zawodnikami Centrum Rowerowego Olsztyn zaprowadzi kolarzy prosto do Lasu Miejskiego.

Runda liczy 22, 5 km i ma około 400 metrów przewyższenia. Tradycyjnie do wyboru trzy dystansie – Hobby (22,5 km), Expert (45 km) i Pro (67,5 km). Strome brzegi rzeki Łyny i otaczające ją lasy to idealne miejsce do jazdy na rowerze górskim. Zapowiada się niesamowity wyścig na bardzo wymagającej trasie.

Dla rodzin z dziećmi jak zawsze przygotowano wyścigi z serii Strider Cup Mazury MTB. Wyścig Nickelodeon Race, poprowadzony po starówce Olsztyna, to obowiązkowa pozycja dla wszystkich adeptów szkółek kolarskich. Będzie to świetna okazja do szerszego zaprezentowania Waszych szkółek i grup kolarskich.

Podczas etapu w Olsztynie startujemy również z wyścigami E-bike w ramach Milko Mazury MTB. To pierwsze tego typu wydarzenie w północnej Polsce stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach rowerów elektrycznych. Udowodnimy, że na rowerze elektrycznym też da się zmęczyć. Rywalizacja E-bike’ów rozegrana zostanie podczas wyścigu HOBBY. Zawodnicy wystartują z sektora 0 wyścigu Hobby. Do startu w Wyścigu E-BIKe dopuszczone zostaną rowery typu „Pedelec”, którego napęd działa tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, rowery o maksymalnej mocy silnika 500W, która jest zmniejszana stopniowo do zera po przekroczeniu 25km/h. Wyścig zostanie rozegrany dla dla kategorii: Kobiety Open i Mężczyźni OPEN. Jeżeli jesteś fanem e-bików i lubisz jazdę w terenie to koniecznie wystartuj w tym wyścigu.

Sam Olsztyn to miejsce wyjątkowe, w jego granicach znajduje się aż 15 jezior, 3 rzeki, las miejski oraz dwa rezerwaty przyrody. Najciekawszą częścią miasta jest stare miasto, gdzie ulokowane zostanie nasze miasteczko sportowe. Do zabytków należy Wysoka Brama oraz XIV wieczny zamek kapituły warmińskiej i katedra św. Jakuba Szczegóły dotyczące wyścigu Olsztynie – w komunika startowym: https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/50
Elektroniczne zapisy prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl

Zapraszamy 8 września do Olsztyna. Zachęcamy kibiców do aktywnego
wsparcia kolarzy na całej trasie. Nic tak nie niesie na trasie jak dobry
i głośny doping.

Organizator: Luz Grupa Mrągowo
Sponsor tytularny: Milko
Partnerzy: Miasto Olsztyn , Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko –
Mazurskiego, OSiR Olsztyn, MOK Olsztyn
Patronat honorowy: Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego
Patronat Medialny: Radio Olsztyn, Grupa WM, Gazeta Olsztyńska,
mtb-xc.pl, namtb.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0