Bike Maraton Karpacz: Zawodnicy Volkswagena pokazali moc

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Bike Maraton Karpacz: Zawodnicy Volkswagena pokazali moc

Zawody cyklu Bike Maraton po raz pierwszy zawitały do Karpacza, co wywołało wśród zawodników sporą ekscytację, tym bardziej, że organizatorzy przygotowali ciekawą trasę.

Maratony w Karpaczu od zawsze uchodziły za jedne z najtrudniejszych, jednak od kilku lat brakowało tej lokalizacji w kalendarzach imprez. Na trasie było wszystko to, co powinno być, czyli sporo technicznych zjazdów i podjazdów, a ponadto dystans i przewyższenie (odpowiednio 75 km i 2700 metrów w pionie) godne prawdziwego górskiego maratonu MTB – skomentował Michał Ficek, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Pozytywnych emocji przed startem nie krył również Bogdan Czarnota, trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który ostatnie tygodnie miał bardzo intensywne, lecz nie z uwagi na własne starty. Ostatnie cztery tygodnie to dla mnie okres bez startów. Wyjazdy na Puchary Świata z teamem i wczasy bardzo skutecznie wpłynęły na moją dyspozycję. Na start zdecydowałem się ponieważ uwielbiam tereny Karpacza i jest też coraz bliżej MP XCM. Trasa doskonała. Dosyć techniczna i bardzo wymagająca fizycznie – przyznał Bogdan Czarnota.

Wśród panów bardzo dobrze spisał się Karol Rożek, który wyprzedził Czecha Michała Kanerę o ponad siedem minut. Na podium znalazł się też szczęśliwy Michał Ficek, który ostatnio często kończył zawody na czwartej pozycji. Po prawie czterech godzinach rywalizacji zameldowałem się na mecie na trzecim miejscu z niewielką stratą do drugiego reprezentanta Czech. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski w Maratonie MTB, które odbędą się w Gdyni już za 2 tygodnie – powiedział Michał Ficek. Jego klubowy kolega, Bogdan Czarnota ostatecznie ukończył zawody na 7. pozycji. Po półtorej godzinie rywalizacji, zacząłem walczyć z organizmem, a nie z trasą. W sumie jestem zadowolony, że zameldowałem się na mecie bo myśli były róże. Za tydzień będzie lepiej – zapowiada.

Wśród pań doskonale spisała się Zuzanna Krzystała, która zwyciężyła z niemal 11-minutową przewagą. Jak podkreśla starty w Karkonoszach należą do jej ulubionych.

Świetna, wymagająca trasa przez co mój sentyment do Karkonoszy jest tylko większy. Mieliśmy do pokonania 75 km i 2700 m przewyższenia w pionie. Rozpoczęłyśmy długim asfaltowym podjazdem pod koniec, którego jechałam już z Czeszką Milena Cesnakovą. Ostatecznie na drugiej rundzie objęłam prowadzenie i dojechałam do mety jako pierwsza – mówiła szczęśliwa zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Podium uzupełniła Michalina Ziółkowska.

Bike Maraton Karpacz:

Open mężczyźni:
1. Karol Rożek (CST 7R MTB Team) 3:38:33
2. Michał Kanera (Ghost Team) 3:45:53
3. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 3:46:19

7. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:02:43

Open kobiety:
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:30:17
2. Milena Cesnakova (Maloja – Rocky Mountain Team) 4:41:10
3. Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB Team) 4:44:52

COMMENTS

DISQUS: 0