Anna Urban na podium we włoskim maratonie

Anna Urban na podium we włoskim maratonie

REKLAMA
Wyniki – 9-10 czerwca 2018
Świetny weekend dla Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – koniec sezonu coraz bliżej
Wyniki – 2-3 lutego 2019
Anna Urban (TRW MTB Racing) – Bike Maraton, Miękinia
Anna Urban (TRW MTB Racing) o swojej drodze do Reprezentacji Polski

Co ciekawe Anna Urban pod koniec sierpnia zazwyczaj startowała w Sila Epic na Południu Włoch, gdzie dwukrotnie wygrywała. Tym razem musiała jednak zmienić plany, a wybór padł na maraton niedaleko austriackiej granicy, a konkretnie w Polcenigo (region Friuli).

Trasa została poprowadzona technicznymi zjazdami, nie brakowało ostrych kamieni i korzeni. Co więcej, w nocy przed startem nad trasą się rozpadało i single zamieniły się w ślizgawkę.

Pierwszy podjazd jadę dosyć mocno, wypracowując sobie przyzwoitą pozycje. Kiedy zaczęły się zjazdy, wiedziałam już jednak, że nie będzie to bułka z masłem – uśmiecha się Anna Urban, zawodnicza Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Kolejny podjazd, tym razem o ponad 800 metrów przewyższenia na 9 km potoczył się dla zawodniczki pozytywnie – udało się nadrobić straty ze zjazdów i wyprzedzić kilka konkurentek. – Na szczycie jadę na drugiej pozycji. Niestety na 5 km przed metą spadłam jedno oczko, ale utrzymuję podium. Wyścig w Polcenigo warto wpisać w kalendarz – trasa pięknie poprowadzona wśród górskich gospodarstw, momentami przez klimatyczne miasteczka. Chciałabym tu wrócić, mam nadzieje ze tym razem bez deszczu i w pełni cieszyć się urokami tej trasy – podsumowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Bike Maraton Polcenigo:

1. Francesca Bianca Della (Avis Gls) 3:31:44
2. Alessandra Teso (Sorriso Bike Team) 3:40:10
3. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 3:43:03

COMMENTS

DISQUS: 0