Wyniki – 24-25 sierpnia 2019

HomeWyniki

Wyniki – 24-25 sierpnia 2019

Scrollując tablicę na FB w miniony weekend odniosłem wrażenie, że wśród moich znajomych najważniejszym wydarzeniem był weekend z Bike Maratonem w Karpaczu.

Zanim przejdziemy do wyników z lokalnego podwórka najpierw pora na wyniki z kolejnej edycji Enduro World Series, która odbyła się w Californi. Wśród mężczyzn wygrał Richie Rude, ale tylko o 0,81 sekundy wyprzedził Sama Hill’a. Wśród kobiet najlepsza była Isabeau Courdurier.

Pełne wyniki – https://www.enduroworldseries.com/race/ews-round-7/ews-northstar-california/201882/results/1/


W szwajcarskim Langendorf odbył się wyścig XC klasy UCI C2. Zwyciężyła Paula Gorycka, pokonując między innymi Esther Suss.

Pełne wyniki – https://dataride.uci.ch/Results/iframe/EventResults/186451?competitionId=57424&disciplineId=7


We włoskiej Pile odbyły się Mistrzostwa Europy XCO kategorii do 17 lat. Nasz kraj reprezentowała tam ekipa Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W sztafecie WKK zajęło 33 miejsce. W wyścigu U15 Brajan Świder zajął 71 miejsce, Szymon Lachowicz był 80, Mikołaj Langer 127, Maciej Jarosławski 149. W wyścigu dziewcząt U15 Hanna Martyńska – Mazurkiewicz była 42, Marianna Żylik 73.

Pełne wyniki – http://www.uec.ch/en/event/101/2019-uec-mtb-youth-european-championships


W sobotę miłośnicy podjeżdżania mierzyli się z podjazdem na Śnieżkę, a dzień później peleton ruszył na trasę maratonu. W sobotę najszybszą kobietą była Anna Sadowska, a najlepszym z mężczyzn – Andrzej Poczopko.

Pełne wyniki – https://wyniki.datasport.pl/results3043/


W niedzielę, Andrzej także brał udział w walce o najwyższe stopnie podium, ale finalnie musiał zadowolić się miejscem tuż za pierwszą trójką. Wyścig na najdłuższym dystansie rozgrywał się przez większość dystansu między trzema zawodnikami – Michałem Fickiem, Michałem Kanerą i Karolem Rożkiem. Na metę wjechali w odwrotnej kolejności niż ich wymieniłem, a nad czwartym Andrzejem Poczopko zbudowali przewagę 10 minut!

Wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Krzystała, która ukończyła wyścig także z podobną przewagą nad Mileną Cesnakovą, na trzecim miejscu była Michalina Ziółkwska.

Pełne wyniki – https://wyniki.datasport.pl/results3051/


W Myślenicach odbyła się kolejna edycja maratonu z serii Cyklokarpaty. Na najdłuższym dystansie zwyciężył Albert Głowa z czasem 3h49min, co może dawać nam obraz „ciężkości” trasy. Jeżeli tam startowaliście to napiszcie w komentarzach jak było ;) Jedyną kobietą, która zmierzyła się z Giga w Myślenicach była Kasia Solus-Miśkowicz, która ukończyła wyścig z czasem 4h22min.

Pełne wyniki – https://system.timedo.pl/pl/publiczny/wyniki/348/cyklokarpaty-myslenice-2019


W organizowanych przez Poland Bike Drużynowych Mistrzostwach Polski Amatorów wygrała drużyna Catena Wyszków. Kolejnego dnia na trasie maratonu najszybszy był Arkadiusz Jusiński, a wśród kobiet Katarzyna Radziszewska.

Pełne wyniki – http://www.bikermania.pl/wyniki/127,MAX,OPENM/


W Bodzyniewie odbyła, się kolejna edycja Solid MTB Maraton, gdzie na najdłuższym dystansie zwyciężył Grzegorz Grabarek, najlepszą wśród kobiet na dystansie Mega była Monika Otulakowska.

Pełne wyniki – https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4680


Zachodnia Liga MTB, Motylewo
Mega Mężczyźni – Paweł Piotrowicz
Mega Kobiety – Marta Balcerzak

Pełne wyniki – http://zlmtb.com/sites/default/files/wyniki/mega_15.pdf


VI Rowerowy Maraton MTB Dookola Jeziora Nowogardzkiego
Mężczyźni – Paweł Piotrowicz
Kobiety – Milena Bogucka

Pełne wyniki – https://elektronicznezapisy.pl/event/3967/results.html?fbclid=IwAR1S0NqHaTRJbtcAgQaSnXkxH2N6wtJecusOHk5r_UjGm5Hb3zOzrlivK2Q


Legia MTB Maraton – Warszawa, Wesoła
Mężczyźni – Paweł Trawkowski
Kobiety – Dorota Warczyk

Pełne wyniki – http://145.239.80.76/public/wyniki/1050.html

COMMENTS

DISQUS: 0