Wyniki – 24-25 sierpnia 2019

HomeWyniki

Scrollując tablicę na FB w miniony weekend odniosłem wrażenie, że wśród moich znajomych najważniejszym wydarzeniem był weekend z Bike Maratonem w Karpaczu.

Zanim przejdziemy do wyników z lokalnego podwórka najpierw pora na wyniki z kolejnej edycji Enduro World Series, która odbyła się w Californi. Wśród mężczyzn wygrał Richie Rude, ale tylko o 0,81 sekundy wyprzedził Sama Hill’a. Wśród kobiet najlepsza była Isabeau Courdurier.

W szwajcarskim Langendorf odbył się wyścig XC klasy UCI C2. Zwyciężyła Paula Gorycka, pokonując między innymi Esther Suss.

We włoskiej Pile odbyły się Mistrzostwa Europy XCO kategorii do 17 lat. Nasz kraj reprezentowała tam ekipa Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W sztafecie WKK zajęło 33 miejsce. W wyścigu U15 Brajan Świder zajął 71 miejsce, Szymon Lachowicz był 80, Mikołaj Langer 127, Maciej Jarosławski 149. W wyścigu dziewcząt U15 Hanna Martyńska – Mazurkiewicz była 42, Marianna Żylik 73.

W sobotę miłośnicy podjeżdżania mierzyli się z podjazdem na Śnieżkę, a dzień później peleton ruszył na trasę maratonu. W sobotę najszybszą kobietą była Anna Sadowska, a najlepszym z mężczyzn – Andrzej Poczopko.

W niedzielę, Andrzej także brał udział w walce o najwyższe stopnie podium, ale finalnie musiał zadowolić się miejscem tuż za pierwszą trójką. Wyścig na najdłuższym dystansie rozgrywał się przez większość dystansu między trzema zawodnikami – Michałem Fickiem, Michałem Kanerą i Karolem Rożkiem. Na metę wjechali w odwrotnej kolejności niż ich wymieniłem, a nad czwartym Andrzejem Poczopko zbudowali przewagę 10 minut!

Wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Krzystała, która ukończyła wyścig także z podobną przewagą nad Mileną Cesnakovą, na trzecim miejscu była Michalina Ziółkwska.

W Myślenicach odbyła się kolejna edycja maratonu z serii Cyklokarpaty. Na najdłuższym dystansie zwyciężył Albert Głowa z czasem 3h49min, co może dawać nam obraz „ciężkości” trasy. Jeżeli tam startowaliście to napiszcie w komentarzach jak było ;) Jedyną kobietą, która zmierzyła się z Giga w Myślenicach była Kasia Solus-Miśkowicz, która ukończyła wyścig z czasem 4h22min.

W organizowanych przez Poland Bike Drużynowych Mistrzostwach Polski Amatorów wygrała drużyna Catena Wyszków. Kolejnego dnia na trasie maratonu najszybszy był Arkadiusz Jusiński, a wśród kobiet Katarzyna Radziszewska.

W Bodzyniewie odbyła, się kolejna edycja Solid MTB Maraton, gdzie na najdłuższym dystansie zwyciężył Grzegorz Grabarek, najlepszą wśród kobiet na dystansie Mega była Monika Otulakowska.