Podwójne podium Gustawa Dądeli

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Podwójne podium Gustawa Dądeli

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po niedawnych Mistrzostwach Świata, miniony weekend był dla Gustawa Dądeli kolejnym z gatunku tych najważniejszych. Zawodnik CST 7R MTB Team miał w tym czasie na swoim rozkładzie Puchar Świata 4X Pro Tour oraz Mistrzostwa Polski 4X.

Od samego początku zapowiadało się, że będzie dobrze. W sobotę Gustaw wygrał wszystkie biegi, aż do finału. W finale jechałem drugi, ale Hannes Slavik zdołał wcisnąć się po wewnętrznej między mnie a flagę. Dojechałem po zaciętej rywalizacji na 3. pozycji – relacjonuje Gustaw Dądela.

Tym samym, po raz pierwszy w historii, polski zawodnik stanął na podium Pucharu Świata 4X! Sobotni doskonały wynik zwiastował, że w niedzielę nikt nie zagrozi Dądeli w zdobyciu kolejnej mistrzowskiej koszulki. Mimo zmęczenia, Gustaw nie zawiódł swoich kibiców i bezapelacyjnie wywalczył swój czternasty indywidualny tytuł mistrza Polski (w FourCross, BMX Racing i Time Trial). Co podkreśla sam zawodnik, nie bez znaczenia było to, że obie imprezy odbyły się w Szczawnie Zdroju. Tor u siebie i doping kibiców pomógł mi niesamowicie. Dziękuję wszystkim – mówi szczęśliwy zawodnik CST 7R.

Sukcesy Gustawa Dądeli to niejedyne świetne wyniki drużyny CST 7R MTB Team. Szóstka zawodników naszej grupy z powodzeniem wystartowała w niedzielnym wyścigu Bike Atelier MTB Maraton w Psarach. Trasa maratonu mogła być dla niektórych sporym zaskoczeniem i pod względem trudności należy ją postawić tuż za typowo górskimi edycjami BAM.

Przez większą część wyścigu na czele jechała czwórka kolarzy: Marek Konwa, Piotr Brzózka, Michał Ficek i przedstawiciel grupy CST 7R Karol Rożek, którzy do samego finiszu zgodnie ze sobą współpracowali. Sama końcówka była bardzo zacięta, a po pasjonujących ostatnich metrach Karol Rożek wywalczył 2. miejsce. Wygrał Marek Konwa, a trzeci na metę wpadł Piotr Brzózka. Chwilę za wspomnianą czwórką do mety dotarli Karol Kucięba i Michał Kucewicz, wygrywając rywalizację w swoich kategoriach wiekowych.

Mistrzostwo Polski 4X, trzecie miejsce w Pucharze Świata 4X, drugie miejsce w klasyfikacji open oraz zwycięstwa w poszczególnych kategoriach maratonu Bike Atelier – to był wspaniały weekend dla drużyny CST 7R MTB Team!

Wyniki CST 7R MTB Team:
Puchar Świata 4X Pro Tour – Szczawno Zdrój
Gustaw Dądela – 3. miejsce.
Mistrzostwa Polski 4X – Szczawno Zdrój
Gustaw Dądela – 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski w FourCross.
Bike Atelier MTB Maraton – Psary
Karol Rożek – 2. m-ce open / 2. m-ce w kat.,
Karol Kucięba – 5. m-ce open / 1. m-ce w kat.,
Michał Kucewicz – 7. m-ce open / 1. m-ce w kat.,
Paweł Garczyk – 9. m-ce open / 5. m-ce w kat.,
Michał Kwiatek – 46. m-ce open / 5. m-ce w kat.,
Maciej Pitach (po problemach technicznych) – 75. m-ce open / 25. m-ce w kat.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0