Bike Atelier Maraton MTB Psary: Krzystała z dużą przewagą, zacięta rywalizacja mężczyzn

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Bike Atelier Maraton MTB Psary: Krzystała z dużą przewagą, zacięta rywalizacja mężczyzn

Zuzanna Krzystała i Marek Konwa wygrali niedzielne zawody Bike Atelier Maraton MTB w Psarach (pow. będziński). Niezwykle wyrównany był wyścig panów, w którym decydowały ułamki sekund.

Dziewiąty przystanek serii Bike Atelier Maraton, który odbył się w Psarach zgodnie z oczekiwaniami przyniósł wiele emocji. Wśród faworytek w rywalizacji pań wymieniano m.in. Zuzannę Krzystałę (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która w tym miejscu startowała już po raz trzeci. W pamięci zapadł jej szczególnie pierwszy ze startów w Psarach, który z uwagi na warunki przypominał… przełaj.

Początek kosztował mnie wiele sił aby wypracować odpowiednią pozycję. Do pokonania mieliśmy 57 km przy przewyższeniu ponad 850 m co zapowiadało szybki maraton bez chwili na odpoczynek. Trasa zawierała szeroki przekrój pod względem specyfiki: kilka sztywnych podjazdów, single, drogi leśne, szutrowe, polne i asfaltowe, trochę piasku i trochę błota. Objęłam prowadzenie od startu dowożąc kolejne zwycięstwo do mety. Nie zwalniam tempa i pod okiem trenera Bogdana Czarnoty, realizuję plan na kolejną część sezonu oraz imprezy docelowe. Jestem pełna optymizmu – skomentowała Zuzanna Krzystała, zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która wygrała z przewagą na poziomie dwóch i pół minuty.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była rywalizacja panów. Nieco niespodziewanie na starcie wyścigu pojawił się Marek Konwa, który… okazał się najlepszy, choć walka o czołowe lokaty była zacięta i decydowały ułamki sekund. Drugą pozycję zajął Karol Rożek, zaś na podium znalazł się też Piotr Brzózka. Tuż za podium uplasował się Michał Ficek, który jak żartuje do tej pozycji zdążył się już przyzwyczaić.

To fakt, to miejsce stało się dla mnie regułą. Przyznam szczerze, że to nie był mój dzień. Samopoczucie przed wyścigiem i w jego trakcie pozostawiało wiele do życzenia, więc tym bardziej cieszę się, że udało mi się dojechać do mety w pierwszej grupie. Po sprinterskim finiszu przypadło mi miejsce poza podium, ale już się do tego zdążyłem przyzwyczaić. Dawno nie ścigałem się przy dopingu i obstawie bufetowej swoich rodziców, więc koniec końców ściganie zaliczam do bardzo przyjemnych.- powiedział Michał Ficek, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Zwycięska czwórka wjechała na metę w niemal tym samym czasie, wyścig rozstrzygnął się na ostatnich dwustu metrach podczas finiszu.

Bike Atelier Maraton MTB Psary

Open kobiety
1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:23:18.24
2. Anna Sadowska (Bike Atelier Team) 2:26:03.02
3. Sandra Adamczyk (Orion Art. Stal Team) 2:26:03.02

Open mężczyźni
1. Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec) 2:05:21.32
2. Karol Rożek (CST 7R MTB Team) 2:05:21.41
3. Piotr Brzózka (JBG-2 Cryospace) 02:05:22.67
4. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:05:23.81

COMMENTS

DISQUS: 0