Wyniki – 15-18 sierpnia 2019

HomeWyniki

Wyniki – 15-18 sierpnia 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Stanąć na podium bardzo ważnych zawodów, to duże osiągnięcie sportowe, ale być na podium w „mekce kolarstwa górskiego” to jest wow i to takie przez duże W. I właśnie czegoś takiego dokonał ostatnio Dawid Godziek zdobywając brąz w slopestyle’u na Crankworx w samym Whistler.

2019 to moim zdaniem dla Dawida sezon przełomowy, w swojej dziedzinie się topu topów, teraz trzymajmy kciuki za szybki powrót do formy Szymona i można zacierać ręce na Red Bull Rampage. W Whistler slopestyle wygrał Emil Johansson, a drugi był Bret Rheeder.

Druga wiadomość z minionego długiego weekendu, także jest z podobnej „parafii” w Szczawnie – Zdroju odbyły się zawody 4x ProTour, w których Gustaw Dądela – zawodnik CST 7R MTB Team zajął trzecie miejsce. Pierwszy był Tomas Slavik, a drugi Hannes Slavik. Gustaw zdobył też tytuł Mistrza Polski 4x, drugi był Marcin Stefaniuk, a trzeci Jakub Wicher.

Ostatnia grawitacyjna dygresja jest taka, że Sławek Łukasik w Czechach ścigał się na IXS Downhill Cup, gdzie zajął trzecie miejsce, czekamy na powrót do pełni dyspozycji i czekamy na kolejne top 20 w Pucharze Świata :)

W światowym XC zdawać by się mogło, że cisza przed solidną burzą w Kanadzie, jednak mimo to odbyło się kilka wysoko punktowanych wyścigów. Na początek należałoby zacząć od tego, że odbyły się Mistrzostwa Świata w XCE, które pewnie po cichu przez władze UCI nazywane jest jakoś w stylu „w sumie to short track jest fajniejszy, ale jak chcecie to sobie róbcie w to mistrzostwa” Naprawdę… uci w tym wypadku pokazało jak szybko potrafi zmieniać decyzję, a przecież wyspecjalizowanie się w tej dyscyplinie oznacza dla zawodnika XCO totalną zmianę treningu i budowy ciała, która później skutecznie może uniemożliwiać powrót na arenę XCO, lub nawet hype’owanego teraz short tracku. UCI najarało się na XCE jak kilka lat temu branża na fat bike by po chwili powiedzieć „hmmm w sumie to jednak nie” W każdym razie Mistrzem Świata został Titouan Perrin Ganier z Francji, a Mistrzynią – Włoszka Gaia Tormena

Proffix Swiss Bike Cup, to zawsze gwarancja wysokiego poziomu, nie tylko metrów nad poziomem morza, ale też tego sportowego. I podobnie było tym razem. Pierwszy był Lars Forster, który uporał się w pojedynku z Gerhardem Kerschbaumerem, podium dopełnił Matthias Stirnemann. Czołowa dziesiątka była pełna od „mocnych” nazwisk.

W rywalizacji kobiet najlepsza była Jolanda Neff przed Allesandrą Keller i Nicole Koller. Nas powinna cieszyć wysoka – 9 pozycja Pauli Goryckiej, która w bezpośredniej rywalizacji pokonała kilka mocnych przeciwniczek. Natomiast to, co zapewne cieszy wszystkich fanów MTB to wysoka – piąta pozycja Irini Kalentievej

W Austrii był także wyścig klasy C1, a także kolejna edycja Junior Series. I właśnie w wyścigu juniorek Matylda Szczecińska zajęła siódme miejsce. W elicie kobiet na czwartym miejscu zameldowała się Patrycja Piotrowska. Wśród mężczyzn na siódmej lokacie do mety dojechał Maciej Jeziorski.

PUCHAR TARNOWA MTB

W kraju było też sporo okazji do ścigania, na uwagę zasługuje na pewno Puchar Tarnowa, który na starcie zgromadził sporą grupę młodych zawodników i zawodniczek. Wśród Juniorów Młodszych najlepszy był Wiktor Kopacz, wśród Juniorek Młodszych Kinga Żur. W juniorach zwyciężył Jakub Kulas, a najlepszą juniorką była Julia Zięba. W elicie kobiet najlepsza była Gabriela Wojtyła, a wśród mężczyzn Michał Topór,
Pełne wyniki: http://www.sokoltarnow.pl/wp-content/uploads/2019/08/3-eliminacja-25-Pucharu-Tarnowa-MTB-2019.pdf

BIKE ATELIER MTB MARATON

W Psarach w ten weekend na starcie znalazła się czołówka zawodników MTB w naszym kraju. Na podium było bardzo ciasno, a o kolejności decydowały części sekundy. Najlepszy okazał się Marek Konwa przed Karolem Rożkiem i Piotrem Brzózką. Wśród kobiet pierwsza na metę przyjechała Zuzanna Krzystała przed Anną Sadowską i Sandrą Adamczyk.

Pełne wyniki: https://bikeateliermaraton.pl/wyniki

MARATONY KRESOWE MTB

Organizatorzy zafundowali uczestnikom dwa dni ścigania ciągiem. Najpierw była kolej Żmudzi, a dzień później Janów. Wśród mężczyzna w Żmudzi najlepszy był Wiktor Gindorowicz, a w Janowie Sarunas Pacevicius. Wśród kobiet w pierwszym wyścigu zwyciężyła Kornelija Kertenyte, a drugi Silvija Paceviciene.

Pełne wyniki – http://maratonykresowe.pl/mods/results.php

MAZOVIA MTB MARATHON

W Ełku najlepsi byli Jarosław Wołosiuk i Baarbara Kleczaj.

Pełne wyniki: https://www.mazoviamtb.pl/wyniki.php?kat=MKOpen&race=10

GWIAZDA PÓŁNOCY MTB

Mężczyźni: Krzysztof Kindrasz
Kobiety: Julia Nowak

Pełne wyniki: https://www.gwiazda.zamanagroup.pl/?/wyniki/&news=137

EPICKA CZWÓRKA

Ten wyścig etapowy, przyniósł sporo emocji także po jego zakończeniu. Dyskusję na ten temat możecie śledzić na naszej grupie: https://www.facebook.com/groups/grupa.kolarska.mtbxcpl/permalink/2182799715343526/ Sam na wyścigu nie byłem więc nie mogę go oceniać, ale głos zabrali sami uczestnicy.

Na dystansie EPIC najlepsi byli Milan Vopat oraz Regina Marunde

Pełne wyniki: https://live.ultimasport.pl/epicka4_2019/

OCHOTNICA MTB 4 TOWERS

Na dystansie HELL najlepszy był Piotr Truszczyński, a najlepszą kobietą była Ewelina Cywińska na dystansie HARD.

Pełne wyniki: https://system.timedo.pl/custom/ochotnica4towers2019/klasyfikacja_indywidualna_finalna.pdf

PODKARPACKA LIGA ROWEROWA

TBA

BIKE CROSS MARATON

W Pobiedziskach najlepsi byli Maciej Kasprzak i Ewa Szymankiewicz

Pełne wyniki: https://gogolmtb.pl/bcm-pobiedziska/?fbclid=IwAR1yEjZ19q6pAOxKQGGqtr_1onzju1Cl9ML80AmZVUF102-pTUNtvDKzqqo

REAL 64-STO MTB MARATON

W Trzebani w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej najlepsi byli Grzegorz Grabarek i Izabela Gościńska.

Pełne wyniki: https://live.ultimasport.pl/799/index.php?site=results&add=KAT_OPEN

III Strzeliński Maraton Rowerowy

Na dystansie MEGA najlepszy był Paweł Wojczal, a wśród kobiet na dystansie MINI zwyciężyła Anna Bogdańska

Pełne wyniki: https://live.ultimasport.pl/798/index.php?site=results&add=KAT_OPEN

KOWARY – OKRAJ UPHILL MTB

Tego dnia najlepiej podjeżdżającym zawodnikiem okazał się Michał Daniel, a wśród kobiet najszybciej na Okraj wjechała Anna Michalak – Warżała.

Pełne wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3038/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0