Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB zbliżają się wielkimi krokami

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB zbliżają się wielkimi krokami

REKLAMA
Zawodnicy CST 7R MTB Team na progu sezonu
CST 7R MTB Team dominuje w generalce Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe
Zaproszenie na 7R CST MTB Gdynia Maraton
Jakub Najs zasila skład CST 7R MTB Team
Podsumowanie startowego weekendu CST 7R MTB Team

8 września na starcie zlokalizowanym tuż obok Gdynia Areny, zamelduje się krajowa czołówka kolarstwa górskiego, najzdolniejsi młodzi zawodnicy, amatorzy oraz najmłodsi fani dwóch, a może nawet i czterech, kółek.

Mistrzowskie emocje

Gdyński maraton MTB odbędzie się już po raz czternasty, ale po raz pierwszy zawodom nadano rangę czempionatu. W mieście z morza i marzeń poznamy nowych Mistrzów Polski XCM w kategorii juniorów, U-23 oraz elity.

Dwa lata temu gościliśmy w Gdyni mistrzostwa kraju w kolarstwie szosowym, teraz przyszedł czas na maraton MTB. Organizacja imprez tej rangi zawsze jest niezwykłym zaszczytem oraz wielkim przywilejem, dlatego z niecierpliwością wyczekujemy 8 września. Uczestnicy mogą być pewni, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzi urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy mają okazję rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku gwarantowane. Suma przewyższeń pokonywana przez zawodników na pętli wynosi 714 metrów! W zależności od wybranego dystansu, uczestnicy przejadą jedno, dwa lub trzy okrążenia.

Gdynia to miasto o głęboko zakorzenionych tradycjach sportowych i w tym wymiarze dzielimy wspólną pasję. Dla niektórych nadal zaskakujące może być połączenie kolarstwa górskiego z terenami nadmorskimi, dlatego tym bardziej cieszy nas możliwość propagowania walorów tego rejonu również w kontekście tej dyscypliny rowerowej. Już zeszłoroczny CST 7R MTB Gdynia Maraton pokazał, że trasy wiodące wokół Gdyni potrafią zaskoczyć górską charakterystyką – zachwala Waldemar Chrapek, przedstawiciel marki CST.

Rowerowe miasteczko pod Gdynia Areną

Mistrzostwa Polski elity oraz do lat 23 zostaną rozegrane na dystansie 90 kilometrów. O pętle mniej przejadą juniorzy. Amatorzy, czyli Ci, którzy ukończyli już 16 lat, mogą wybrać jeden z trzech dostępnych dystansów. Na dzieci i młodzieżowców czekają zdecydowanie krótsze wyścigi (od 250 metrów do prawie 4 kilometrów), choć i w nich emocji nie powinno zabraknąć.

7R CST MTB Gdynia Maraton na stałe zagościł w kalendarzu ważnych dla naszej firmy wydarzeń. Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy współorganizatorami jednego z najważniejszych wyścigów rowerowych na Pomorzu – mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R SA. I dodaje: – Zamiłowanie do sportu to coś, co łączy nas z uczestnikami wydarzenia, dlatego mocno wspieramy takie inicjatywy. Wierzymy, że tegoroczna edycja będzie sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i kolarskim, a sportowych emocji nie zabraknie.

Rowerowy dzień zainaugurują już o 9:30 starszacy. Rozpoczęcie wyścigu zawodowców punktualnie w samo południe. Następnie, przez 10 do 15 minut, odbywać się będą starty falowe. Ostatnie na trasę wyruszą maluchy.

Wpisowe dla kolarzy amatorów wynosi nie więcej niż 50 zł, a oferta dla zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Kolarskiego to jedynie 20 zł. Zapisy internetowe trwają do 26 sierpnia do godziny 23:59. Dla tych, którzy decyzję o starcie podejmą po tym terminie możliwa będzie rejestracja w dniach 6-8 września w Biurze Zawodów w sali konferencyjnej Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni, przy ul. Kazimierza Górskiego. Należy jednak pamiętać, że opłaty startowe na miejscu będą dwukrotnie wyższe – warto zatem zapisać się wcześniej.

Specjalną ofertę na pakiet startowy organizatorzy przygotowali dla najmłodszych kolarzy oraz dla sportowych weteranów, którzy najpóźniej w dniu imprezy ukończą 70 lat – dla nich wpisowe to jedynie symboliczna złotówka! Tu jednak również warto się śpieszyć, bo promocja dla weteranów ważna jest tylko przy zapisie internetowym.

Zapisy:

www.gdyniasport.pl

HARMONOGRAM XCM 7R CST MTB GDYNIA MARATON 2019 R.

6 WRZEŚNIA 2019 R. (piątek)
15:00 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
20:00 Koniec wydawania pakietów startowych

7 WRZEŚNIA 2019 R. (sobota)
08:00 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
14:00 Koniec wydawania pakietów startowych

8 WRZEŚNIA 2019 R. (niedziela)
08:00 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (wydawanie do 30min przed startem danego wyścigu)
09:30 Start Wyścigu Starszaka (urodzeni od 1.01.2010 r. do 31.12.2011 r.)
10:15 Start Wyścigu Młodzika Młodszego
10:30 Odprawa techniczna: Elita, U-23 i Junior
10:45 Start Wyścigu Młodzika Starszego
11:15 Dekoracja zwycięzców
11:30 Otwarcie stref startowych Wyścigu Głównego
12:00 Start Wyścigu Głównego
12:30 Start Wyścigu Malucha (urodzeni po 1 stycznia 2013 r.)
15:30 Zamknięcie wyjazdu na kolejną pętlę
17:00 Zamknięcie trasy

COMMENTS

DISQUS: 0