Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB zbliżają się wielkimi krokami

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB zbliżają się wielkimi krokami

Jakub Najs zasila skład CST 7R MTB Team
Podsumowanie startowego weekendu CST 7R MTB Team
Zaproszenie na 7R CST MTB Gdynia Maraton
Zawodnicy CST 7R MTB Team na progu sezonu
CST 7R MTB Team dominuje w generalce Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

8 września na starcie zlokalizowanym tuż obok Gdynia Areny, zamelduje się krajowa czołówka kolarstwa górskiego, najzdolniejsi młodzi zawodnicy, amatorzy oraz najmłodsi fani dwóch, a może nawet i czterech, kółek.

Mistrzowskie emocje

Gdyński maraton MTB odbędzie się już po raz czternasty, ale po raz pierwszy zawodom nadano rangę czempionatu. W mieście z morza i marzeń poznamy nowych Mistrzów Polski XCM w kategorii juniorów, U-23 oraz elity.

Dwa lata temu gościliśmy w Gdyni mistrzostwa kraju w kolarstwie szosowym, teraz przyszedł czas na maraton MTB. Organizacja imprez tej rangi zawsze jest niezwykłym zaszczytem oraz wielkim przywilejem, dlatego z niecierpliwością wyczekujemy 8 września. Uczestnicy mogą być pewni, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzi urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy mają okazję rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku gwarantowane. Suma przewyższeń pokonywana przez zawodników na pętli wynosi 714 metrów! W zależności od wybranego dystansu, uczestnicy przejadą jedno, dwa lub trzy okrążenia.

Gdynia to miasto o głęboko zakorzenionych tradycjach sportowych i w tym wymiarze dzielimy wspólną pasję. Dla niektórych nadal zaskakujące może być połączenie kolarstwa górskiego z terenami nadmorskimi, dlatego tym bardziej cieszy nas możliwość propagowania walorów tego rejonu również w kontekście tej dyscypliny rowerowej. Już zeszłoroczny CST 7R MTB Gdynia Maraton pokazał, że trasy wiodące wokół Gdyni potrafią zaskoczyć górską charakterystyką – zachwala Waldemar Chrapek, przedstawiciel marki CST.

Rowerowe miasteczko pod Gdynia Areną

Mistrzostwa Polski elity oraz do lat 23 zostaną rozegrane na dystansie 90 kilometrów. O pętle mniej przejadą juniorzy. Amatorzy, czyli Ci, którzy ukończyli już 16 lat, mogą wybrać jeden z trzech dostępnych dystansów. Na dzieci i młodzieżowców czekają zdecydowanie krótsze wyścigi (od 250 metrów do prawie 4 kilometrów), choć i w nich emocji nie powinno zabraknąć.

7R CST MTB Gdynia Maraton na stałe zagościł w kalendarzu ważnych dla naszej firmy wydarzeń. Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy współorganizatorami jednego z najważniejszych wyścigów rowerowych na Pomorzu – mówi Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu 7R SA. I dodaje: – Zamiłowanie do sportu to coś, co łączy nas z uczestnikami wydarzenia, dlatego mocno wspieramy takie inicjatywy. Wierzymy, że tegoroczna edycja będzie sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i kolarskim, a sportowych emocji nie zabraknie.

Rowerowy dzień zainaugurują już o 9:30 starszacy. Rozpoczęcie wyścigu zawodowców punktualnie w samo południe. Następnie, przez 10 do 15 minut, odbywać się będą starty falowe. Ostatnie na trasę wyruszą maluchy.

Wpisowe dla kolarzy amatorów wynosi nie więcej niż 50 zł, a oferta dla zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Kolarskiego to jedynie 20 zł. Zapisy internetowe trwają do 26 sierpnia do godziny 23:59. Dla tych, którzy decyzję o starcie podejmą po tym terminie możliwa będzie rejestracja w dniach 6-8 września w Biurze Zawodów w sali konferencyjnej Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni, przy ul. Kazimierza Górskiego. Należy jednak pamiętać, że opłaty startowe na miejscu będą dwukrotnie wyższe – warto zatem zapisać się wcześniej.

Specjalną ofertę na pakiet startowy organizatorzy przygotowali dla najmłodszych kolarzy oraz dla sportowych weteranów, którzy najpóźniej w dniu imprezy ukończą 70 lat – dla nich wpisowe to jedynie symboliczna złotówka! Tu jednak również warto się śpieszyć, bo promocja dla weteranów ważna jest tylko przy zapisie internetowym.

Zapisy:

www.gdyniasport.pl

HARMONOGRAM XCM 7R CST MTB GDYNIA MARATON 2019 R.

6 WRZEŚNIA 2019 R. (piątek)
15:00 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
20:00 Koniec wydawania pakietów startowych

7 WRZEŚNIA 2019 R. (sobota)
08:00 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
14:00 Koniec wydawania pakietów startowych

8 WRZEŚNIA 2019 R. (niedziela)
08:00 Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (wydawanie do 30min przed startem danego wyścigu)
09:30 Start Wyścigu Starszaka (urodzeni od 1.01.2010 r. do 31.12.2011 r.)
10:15 Start Wyścigu Młodzika Młodszego
10:30 Odprawa techniczna: Elita, U-23 i Junior
10:45 Start Wyścigu Młodzika Starszego
11:15 Dekoracja zwycięzców
11:30 Otwarcie stref startowych Wyścigu Głównego
12:00 Start Wyścigu Głównego
12:30 Start Wyścigu Malucha (urodzeni po 1 stycznia 2013 r.)
15:30 Zamknięcie wyjazdu na kolejną pętlę
17:00 Zamknięcie trasy

COMMENTS

DISQUS: 0