Uphill Kowary – Przełęcz Okraj coraz bliżej. Start 15 sierpnia

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Uphill Kowary – Przełęcz Okraj coraz bliżej. Start 15 sierpnia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia, zapraszamy do położonych u stóp Karkonoszy Kowar, skąd ruszymy na biegowo – kolarską wspinaczkę na Przełęcz Okraj.

Na zawodniczki i zawodników czekają trzy sportowe wyzwania, ale wybrać można tego dnia tylko jedno – w programie jest bieg alpejski o długości 9, 5 km (VI Bieg Górski Kowary – Okraj), indywidualna jazda na czas na szosie (XXII Kolarski Wjazd Kowary – Okraj), której trasa mierzy 13 km oraz uphill MTB o długości 9,5 km. Na każdej z tras przewyższenie sięgnie ponad 600 m!

Zapisy do wszystkich trzech wyścigów wciąż są dostępne, a zgłosić się można przez stronę zawodów https://okraj.uphillrace.pl

Opłaty startowe wzrosły po 1 sierpnia, ale wolne miejsca na liście startowej wciąż czekają. Dla mieszkańców Kowar opłata jest niższa i niezmienna i wynosi tylko 40 PLN. Wszyscy zawodnicy otrzymają w ramach opłaty startowej m.in. medal na mecie i pamiątkową koszulkę. Będą oczywiście punkty odżywcze, depozyt i odpowiednio oznakowana trasa. Biuro zawodów będzie się mieścić przy ul. 1- go Maja w Kowarach przy Urzędzie Miasta.

Biuro będzie czynne już dzień przed zawodami i numery startowe będzie można odbierać od godziny 18:00 do 20:00. W dniu imprezy biuro będzie czynne od godziny 8:00 rano.

W świąteczny poranek 15 sierpnia jako pierwsi wystartują kolarze górscy – oni ruszą na trasę wspinaczki na Przełęcz Okraj (1046 m) o godzinie 10:00.
O 11:00 nastąpi start dla biegaczy górskich i początek biegu alpejskiego (w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich zawody posiadają kategorię I).
W samo południe, o 12:00, na trasę wyruszą kolarze szosowi. Będzie to indywidualna jazda na czas, więc zawodnicy startować będą pojedynczo, w równych odstępach czasowych.

Meta zahaczy o czeskie Pomezne Boudy i Malą Upę, a imprezę zakończą dekoracje zwycięzców, które rozpoczną się od godziny 15:00.

Organizator tegorocznego ścigania na trasie Kowary – Okraj zaprasza też na pozostałe imprezy, które jeszcze w tym roku nam zostały – przede wszystkim na cykl maratonów MTB Bike Maraton i wyścigi szosowe Szosowy Klasyk, a także na finał cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg i bieg alpejski 4F Świeradów RUN, który odbędzie się 14 września. Szykuje się też nowy uphill, bo przecież Grabek Promotion organizuje też kultowy wjazd na Śnieżkę! Być może Kowary – Okraj stanie się godnym przeciwnikiem dla Uphill Race Śnieżka!

Więcej o biegowej i kolarskiej rywalizacji na trasie Kowary – Okraj:
https://okraj.uphillrace.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0