Gustaw Dądela 11 na Misrzostwach Świata 4X

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Gustaw Dądela 11 na Misrzostwach Świata 4X

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Świetny start w Mistrzostwach Świata FourCross w Val di Sole zaliczył Gustaw Dądela, dla którego zawsze jest to jedna z najważniejszych imprez w sezonie.

W czwartkowych biegach eliminacyjnych zawodnik CST 7R osiągnął trzynasty czas i z nadzieją czekał na finałowe wyścigi. W piątek wszystko szło wręcz idealnie, aż do ostatniego zakrętu ćwierćfinału.

Generalnie bardzo dobrze się czułem, myślałem, że to będzie mój dzień. Pierwszy bieg gładko przeszedłem prowadząc przez większą część wyścigu. W ćwierćfinale również jechałem na pozycji, która dawała awans, ale niestety na sekcji kamieni pogubiłem się totalnie i na ostatnim zakręcie dogonił mnie Anglik, wjechał w koło i skończyło się upadkiem. Cóż, MŚ rządzą się swoimi prawami i nawet najmniejszy błąd sprawia, że ktoś za tobą może to wykorzystać w bardzo bolesny sposób. Jednak w sumie jestem całkiem zadowolony, to mój najlepszy start podczas MŚ – relacjonował zawodnik tuż po wyścigu.

Ostatecznie doskonały występ Gustawa we włoskiej Dolinie Słońca dał reprezentantowi Polski 11. miejsce na świecie! Za rok będę walczył o podium, bo już mnie męczy to upadanie – dodał z uśmiechem Gustaw.

W pierwszą niedzielę sierpnia zawodnicy grupy CST 7R wystartowali w ósmym wyścigu cyklu Bike Maraton, który tym razem zawitał do dolnośląskiego Obiszowa. Drużynę wzmocnił Białorusin Yauheni Navasad, który przed wyścigiem dołączył do Michaliny Ziółkowskiej, Karola Rożka, Pawła Garczyka i Michała Kwiatka.

Jako najbardziej prestiżowa impreza w Polsce, Bike Maraton zawsze wywołuje większe emocje niż inne wyścigi, a na starcie pojawia się krajowa czołówka maratończyków. Nie inaczej było w Obiszowie.

Na szybkiej i dynamicznej trasie z kilkoma krótkimi, ale stromymi podjazdami ekipa CST 7R spisała się bardzo dobrze, co znalazło swoje potwierdzenie w rankingu drużyn. Team CST 7R wygrał klasyfikację drużynową w kategorii open! Indywidualnie najlepsze lokaty zajęli Michalina Ziółkowska i Karol Rożek – oboje, po fantastycznej walce do samego końca, uplasowali się na trzecich pozycjach.

Po kilku latach przerwy wróciłam do Obiszowa zmierzyć się z bardzo niewygodnym dla mnie profilem trasy. Niestety początek nie ułożył się po mojej myśli i po niefortunnym upadku rywalki odjechały. Przez dwie kolejne rundy powiększały przewagę. Dopiero na ostatniej zaczęłam gonić, ale nie zdołałam poprawić swojej pozycji i tak kolejny wyścig kończę na 3. miejscu – powiedziała na mecie Michalina.

W pierwszej części wyścigu oderwałem się od reszty stawki wraz z Wojtkiem Halejakiem i Mariuszem Kozakiem, z którymi wspólnie pokonałem większość trasy. Końcówki nie rozegrałem jednak najlepiej i na metę wjechałem trzeci, tuż za dwójką z JBG – krótko podsumował swój start Karol.

Rywalizację wśród kobiet wygrała Marlena Droździok przed Zuzanną Krzystałą, a w wyścigu mężczyzn najlepszy okazał się Wojciech Halejak, który wyprzedził Mariusza Kozaka.

Wyniki CST 7R MTB Team:
Mistrzostwa Świata 4X Val di Sole
Gustaw Dądela – 11. miejsce.

Bike Maraton Obiszów
Dystans GIGA open / kat.
Michalina Ziółkowska – 3 / 3,
Karol Rożek – 3 / 3,
Yauheni Navasad – 9 / 7,
Paweł Garczyk – 13 / 9.
Dystans MEGA open / kat.
Michał Kwiatek – 68 / 5.
CST 7R MTB Team – 1. miejsce drużynowo.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0