Kolarski weekend w Obiszowie 3-4.08.2019: Szosowy Klasyk i Bike Maraton

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Kolarski weekend w Obiszowie 3-4.08.2019: Szosowy Klasyk i Bike Maraton

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Niezależnie od tego czy mówimy o kolarzach szosowych czy o zawodnikach MTB – Gmina Grębocice jest i jednym, i drugim doskonale znana.

Ci pierwsi ścigać się mogą po gładkich asfaltowych drogach, odhaczając na liczniku mijane miejscowości, a ci drudzy doceniają wymagające trasy obiszowskiego Bike Parku i malownicze słoneczne single. I jedni, i drudzy będą niebawem mieli swój weekend i swoje kolarskie święto.

Szosowy Klasyk wystartuje w Obiszowie już w sobotę, 3 sierpnia. Tym razem właśnie tu, a nie w Grodowcu mieścić się będzie baza wyścigu oraz zaczynać i kończyć każde okrążenie. Kolarze będą się ścigać na rundach (każda mieć będzie dokładnie 17,8 km), a ci, którzy wybiorą dystans długi (PRO), będą mieć do przejechania 89 km. Trasa wiedzie przez Kurów Mały, Ogorzelec, Grębocice , Kwielice i Obiszów. Na dystansie FUN do przejechania będą dwie rundy – łącznie 35,5 km. Można też przejechać trasę jednego okrążenia i zrobić to rekreacyjnie, bez ścigania, wybierając wariant CHALLENGE. Cały wyścig odbędzie się przy zamkniętym ruchu kołowym, na w pełni zabezpieczonej trasie. Tak jak w pozostałych wyścigach cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk, zawodniczki i zawodnicy startować będą w swoich sektorach startowych według kategorii wiekowych. Pierwsze starty o godz. 11:00. Biuro zawodów (boisko sportowe w Obiszowie) działać będzie już w piątek od godz. 16:00 do 20:00. W dniu zawodów biuro startuje od 8:00.

Dzień nr 2 to oczywiście Bike Maraton, a obiszowskie boisko wraz z przyległymi terenami zamieni się w bazę tego właśnie wyścigu. Rundy poprowadzone na terenie Nadleśnictwa Głogów i Gminy Grębocice, w tym słynnego obiszowskiego Bike Parku, dadzą maraton, który dzięki pokonywaniu kolejnych okrążeń i specyfice trasy przypomina wyścig cross – country w wersji XL. Nudy w Obiszowie nie ma, a na dystansie GIGA (start o 10:30) uzbiera się aż 91 km z przewyższeniem 1400 m. Do 3 km w pionie z Bielawy oczywiście brakuje, ale kilometraż wydłużony jest prawie maksymalnie, co sprawie że zawsze mamy w Obiszowie ciekawy wyścig. Wyścig który wypada zaliczyć, bo koniec cyklu coraz bliżej, a warto tu dołożyć sobie trochę punktów do klasyfikacji generalnej. Na MEGA (start o 11:00) mamy 56 km, na dystansie CLASSIC (start o 11:00) 26 km, a na FUN 15 km. Start tego ostatniego o 11:15.

Jak zwykle w Obiszowie, czeka nas wiele atrakcji. Strefa expo, animacje dla dzieci, występy muzyczne i słynna strefa gastronomiczna z lokalnymi specjałami. Tam po prostu trzeba być!

Więcej na: https://bikemaraton.com.pl i https://szosowyklasyk.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0