Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Jeleśnia: Świetne występy zawodników Volkswagena

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Jeleśnia: Świetne występy zawodników Volkswagena

Maciej Jeziorski (jezior.bike) – Bike Atelier MTB Maraton, Kielce / Puchar Szlaku Solnego, Rabka Zdrój
Wyniki – 28-29 lipca 2018
Kolejne zwycięstwo Karola Rożka
Amator donosi: “Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zaliczył gleby…” – Bike Atelier MTB Maraton, Żarki
Wyniki – 12-13 maja 2018

Zawody w Jeleśniej dostarczyły nie mniej emocji niż europejski czempionat.

W miniony weekend odbył się kolejny wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton 2019 – bardzo popularnej serii maratonów rowerowych. dotychczas w tym cyklu bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team i podobnie było w Jeleśniej.

Zuzanna Krzystała, która zajęła 7. miejsce w niedawnych Mistrzostwach Polski w formule cross country, miała potwierdzić, że w maratonach czuje się bardzo dobrze.

Pojawiła się dobra obsada w Elicie Kobiet więc wiedziałam, że nie będzie lekko. Od startu wyszłam na drugą pozycję, którą udało mi się utrzymać do samego końca – skomentowała Zuzanna Krzystała, która zwróciła uwagę na świetną lokalizację maratonu i wykorzystanie terenu. W sumie zawodnicy do pokonania mieli 58 km i 2100 m przewyższenia w pionie. – Trasa ciężka fizycznie i miejscami technicznie z uwagi na sporo luźnych kamieni, trochę stromych podjazdów, szybkich zjazdów oraz towarzysząca wysoka temperatura postawiła wszystkim wysoko poprzeczkę tego dnia. Pędząc do mety od około 45 km przypomniałam sobie co to zapomniane skurcze łydek ale na szczęście nie przeszkodziły w utrzymaniu pozycji – dodała Zuzanna, która ukończyła zawody na 2. miejscu.

Z kolei Michał Ficek, który należał do faworytów kolejnego wyścigu, spodziewał się trudnego wyścigu z uwagi na ciężkie treningi w tygodniu i… kłopoty żołądkowe noc przed startem.

Mój żołądek cierpiał całą noc… Na szczęście przed startem założyłem się z organizatorem, że pokonam trasę poniżej trzech godzin, więc miałem podwójną motywację – skomentował z uśmiechem Michał Ficek. Inna sprawa, że na starcie stanęła siedmioosobowa załoga JBG2 CryoSpace, więc wszyscy spodziewali się mocnego wyścigu. – Chłopaki ponaciągali mnie naprawdę mocno, ale koniec końców, trochę krwi im napsułem. Dosłownie na ostatnim podjeździe przed metą wyprzedziłem Haleja i tym razem podium nie było jednokolorowe. Trasa konkretna i wymagająca, a ja to lubię – dodał trzeci na mecie Ficek, który do zwycięzcy stracił zaledwie 21 sekund.

Na 6. pozycji open (1. w kategorii masters) uplasował się Bogdan Czarnota, który w weekend startował również w Mistrzostwach Europy masters (5. miejsce).

Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Jeleśnia
Elita kobiet:
1. Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM TREK RACING TEAM) 3:19:51
2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 3:27:01
3. Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB TEAM) 3:31:39

Elita mężczyzn:
1. Krzysztof Łukasik (JBG-2 CRYOSPACE) 2:46:18.
2. Piotr Brzózka (JBG-2 CRYOSPACE) 2:46:19
3. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:46:40

6. Bogdan Czarnota (1. w masters, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 2:55:51

COMMENTS

DISQUS: 0