Plan na weekend 30-31/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 30-31/2019

141 wpisów „Plan na weekend” to prawie trzy lata zapowiedzi zawodów, tydzień w tydzień. Często jednak pisane w ostatniej chwili, bez wpływu na to, co macie w planach, bo jest już za późno, nawet na spontaniczną decyzję. Pisanie i publikowanie na początku tygodnia zawsze było uciążliwe, bo wyniki, bo komentarze postartowe i milion innych rzeczy.

No i chyba, trochę przypadkiem, wpadłem na możliwie najlepsze rozwiązanie. Czyli przed weekendem będę pisał o tym co sportowego przez duże „S” w zbliżający się weekend oraz o tym, co możecie rozważyć jeśli chodzi o start w kontekście kolejnego weekendu.

Dziś wyjątkowo na zakładkę, taka forma przejściowa.

Od czwartku w czeskim Brnie trwają Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Jeśli chodzi o dotychczasowe wyniki to na pewno trzeba wymienić zwycięstwo Jacka Brzózki w Masters M55, trzecie miejsce Waldemara Bansińskiego w Masters M65 oraz piąte miejsce Bogdana Czarnoty w Masters M40. Nasza sztafeta złożona z juniorów, orlików i elity pojechała na 11. miejsce – wygrali Szwajcarzy przed Włochami i Danią.

Jeszcze w piątek rywalizacja w eliminatorze (XCE), ale na starcie nie zobaczymy reprezentantów Polski.

W sobotę na trasie rywalizować będą juniorzy i juniorki, a na niedzielę zaplanowane mamy wyścigi U23 oraz elity. Te ostatnie, zarówno w przypadku kobiet (12:00), jak i mężczyzn (15:00), do obejrzenia na Eurosport 1 oraz Eurosport Playerze. Skład Peprezentacji Polski podany jest tu.

Jeśli chodzi o amatorskie ściganie, to gwoli przypomnienia – w sobotę finał Gdańsk XC, tym razem na Abrahama oraz Memoriał Bercika w podwarszawskich Markach, a w niedzielę kilka maratonów:

 • Bike Atelier Maraton w Jeleśnej
 • Cyklokarpaty w Ptaszkowej
 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Olsztynie
 • Maraton MTB im. Artura Fisha Filipiaka w Zieleńcu
 • Scott MTB Challenge w Choszcznie

W poniedziałek startuje jedna z najtrudniejszych etapówek w kraju, pięciodniowe Sudety MTB Challenge, gdzie na starcie zobaczymy zawodników z całego świata, ale także duet Bartosz Mikler i Paweł Wiendlocha, którzy sprawdzą w boju rowery Accent Hero. W związku z tym będziemy mieli dla Was konkurs, w którym do zgarnięcia będą pokrowce na koła Accent oraz okulary Accent Reflex.

Sudety MTB Challenge zakończą się w piątek, a w czwartek na trasę Carpathian MTB Epic ruszą m.in. Mateusz Rejch oraz Marcin Pastusiak. A ja płynnie przechodzę do propozycji na weekend 3-4 sierpnia 2019, choć nie ma ich aż tak dużo:

 • Bike Cross Maraton – Suchy Las
 • Bike Maraton – Obiszów
 • Korona Karkonoszy – Rowerem przez Chojnik na Odrodzenie – Jelenia Góra
 • Legia MTB Maraton – Warszawa Bielany
 • Maratony Kresowe – Narewka
 • Milko Mazury MTB – Pisz
 • Scott MTB Challenge – Police

Przyszły weekend nie pozwoli nam także odpocząć od sportowych emocji na najwyższym poziomie – we włoskim Val di Sole mamy potrójny Puchar Świata, w cross country, 4X i zjeździe, ale o tym już w szczegółach w kolejnym tygodniu.


COMMENTS

DISQUS: 0