Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa

Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Bielawa

REKLAMA
Puchar Strefy MTB Sudety – kalendarz 2018
Podsumowanie sezonu 2018 w Strefie MTB Sudety
Kanera i Ziółkowska najlepsi w Bielawie
Kalendarz Pucharu Strefy MTB Sudety 2017
Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Bike Maraton, Bielawa / Uphill MTB Beskidy, Wielka Czantoria

Tym razem relacja słodko-kwaśna. Był to bardzo ciężki wyścig i jednocześnie jeden z lepiej przejechanych przeze mnie w tym sezonie. Z drugiej strony, jak zwykle przy moim nieszczęściu, wykonana praca nie przełożyła się do końca na wynik. W okolicach Kalenicy, na głupim szutrze (niespodzianka) załapałem z tyłu kapcia. Ogólnie paździerz i wojna. Opona jak po wybuchu szrapnela – nie wiadomo, co łatać wpierw.

„Zasznurowałem” ile byłem w stanie, dobiłem pianką, wyczerpując w międzyczasie zasób znanych mi przekleństw. Chwilę więc musiało to trwać. Na pół-flaku dotoczyłem się na przełęcz, gdzie chłopaki z busa CST użyczyli mi pompkę stacjonarną i mogłem dobrze uszczelnić oponę. Dalej zaczęła się przyjemniejsza część wyścigu i turbo pogoń. Jechało mi się na tyle dobrze, że do mety dotarłem na przyzwoitym, szóstym miejscu. Pokonanie trasy zajęło 4 godziny i 9 minut. Odejmując równo 10 minut zmitrężonych na naprawę, daje to naprawdę dobry czas jazdy.

Jeśli po Szklarskiej ktoś liczył, że odtąd będzie już z górki… to się przeliczył. Trasa w Bielawie była moim zdaniem dużo trudniejsza. Niemal tyle samo przewyższeń na dystansie o 30 km krótszym. Do tego wiele bardzo stromych ścianek w terenie i upał. Dawno tyle razy nie musiałem używać „żółwia” 36×50. Przy tym 100% podjazdów i zjazdów było płynnych i przejezdnych. Bike Maraton zmierza w dobrym kierunku.

COMMENTS

DISQUS: 0