Katarzyna Solus Miśkowicz (KSM Trek Racing) – Mistrzostwa Polski MTB XCO, Mrągowo

HomeKomentarze

Katarzyna Solus Miśkowicz (KSM Trek Racing) – Mistrzostwa Polski MTB XCO, Mrągowo

Z Mistrzostw Polski wracam z 4. miejscem. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, jednak Paula tego dnia była silniejsza ode mnie.

Nowa trasa w Mrągowie bardzo mi się spodobała. Ze względu na wiele nierówności postanowiłam wystartować na moim Treku Top Fuelu. Fajne jest to, że wreszcie oprócz ogromnego wysiłku, bólu i zmęczenia czerpałam autentyczną przyjemność z jazdy. Tak naprawdę jeszcze nie używałam roweru z pełnym zawieszeniem, ponieważ te parę wyścigów ścigałam się  na sztywnym rowerze. Organizator naprawdę stanął na wysokości zadania i trasa była ciekawa nie tylko dla kibiców, ale także dla zawodników, do tego nie wybaczała błędów czego dowodem były chociażby upadki Mai czy Oli. Wymagała cały czas skupienia, a półtorej godziny to naprawdę długo.

Po starcie jak najszybciej starałam się przebić do przodu. Udało mi się dość szybko znaleźć na 4 miejscu, a chwilę później nawet na drugim. Jednak była to dla zbyt wysoka intensywność. Wiedziałam, że nie będę w stanie utrzymać tego tempa do mety. Dość szybko, pod koniec pierwszej pełnej rundy dojechała do mnie Aleksandra Podgórska, która nie miała problemów aby mnie wyprzedzić i zostawić w tyle. Podążyła ścigając Maję Włoszczowską, która jeszcze w tym momencie była w zasięgu mojego wzroku. Na drugiej rundzie Paula Gorycka już się do mnie zbliżyła, a przez następne dwie jechałyśmy dość blisko siebie. Na technicznej części rundy za sprawą „fulla” byłam jakieś 5 sekund za nią, jednak w drugiej części  traciłam juz ponad 15 sekund. I tak już pozostało do mety. Paula i brązowy medal to 32 sekundy straty.

Fajny wyścig, dobra oprawa medialna…tak, to były niezapomniane Mistrzostwa dla mnie. Po mecie nie ukrywam, że wzruszyłam się gdy już opadło zmęczenie. Tyle osób mi kibicowało, słyszałam również tyle młodych głosów… bardzo Wam dziękuję! To było niesamowite, do tego tyle miłych słów, przybitych piątek.

Gratulacje dla medalistów i medalistek!  

COMMENTS

DISQUS: 0