Cisowianka Mazovia MTB Marathon rusza do Olsztyna

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon rusza do Olsztyna

Pierwsze wrażenie może być mylące. Wszak Olsztyn i jego mazurskie okolice, upstrzone dziesiątkami lazurowych jezior nie kojarzą się z wysiłkiem, zmęczeniem, bólem mięśni spowodowanych kręceniem przez ładnych kilkadziesiąt kilometrów.

A to przecież kwintesencja Mazovii, w której od 15 już lat kolarze walczą o punkty na niełatwych trasach, stworzonych przez kogoś, kto na rowerowym siodełku spędził większość swego życia, wjeżdżając przy tym na najbardziej strome podjazdy nie tylko w Polsce, ale i na świecie, przygotowując swoją formę na warmińsko-mazurskim terenie. Lecz to właśnie ta kontrastowość czyni niedzielny maraton tak ciekawym.

Najlepiej będzie można przekonać się o tym, wybierając dystans ½ Pro (45 kilometrów) lub Pro (68 kilometrów). Urozmaicone będą one nie tylko typowymi dla Warmii i Mazur urokliwymi widokami, ale przede wszystkim pozwalającymi na rozpędzenie roweru single trackami czy zaskakującymi podjazdami. Zaskakującymi, bo wciąż jeszcze ta część Polski nie jest kojarzona z miejscem, gdzie poprowadzić można rasową, pełnokrwistą trasę MTB. Dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon udowadnia, że da się.

„Olsztyn i okolice to doskonałe miejsce do rywalizacji MTB. Z jednej strony ukształtowanie terenu, które pozwala na przygotowanie dość trudnych tras. Z drugiej natomiast niezwykłe widoki, które będą towarzyszyć peletonowi od startu aż do mety. Specjalnie przy projektowaniu tej trasy uwzględniłem jeden z najpiękniejszych widoków z Krainy 1000 Jezior, na czele z jeziorem Ukiel oraz oddaloną panoramą Olsztyna. To wszystko sprawia, że start tutaj to prawdziwa przyjemność” – tak do udziału w olsztyńskim maratonie zachęca Cezary Zamana.

Licząca 20 km trasa Fit prowadzi po pofałdowanym leśnym terenie, po części po drogach szutrowych, po części po leśnych, lekko trawiastych drogach. Wynagrodzeniem trudów będzie końcówka, czyli wyjątkowo urocza przejażdżka singlem wzdłuż jeziora Ukiel.

Więcej wyzwań znalazło się na ½ Pro, zwłaszcza pomiędzy 15 a 25 kilometrem. „To istny interwał po wcześniej nieprzetartych drogach oraz singlach, na których sprawność przerzutek i dobrych hamulców to podstawa” – zapowiada Cezary Zamana. Ale nawet i to blednie w porównaniu z tym, z czym przyjdzie zmierzyć się na najdłuższym, najtrudniejszym dystansie Pro.

„To wyczerpujący interwał na 40 procentach trasy, przypominający zawody XC. Suma przewyższeń sięga prawie 800 metrów w pionie” – mówi dyrektor sportowy Mazovii, uważnie analizując profil niedzielnej trasy. „Końcówka wszystkich dystansów to fantastyczny, prawie 3-kilometrowy singiel pokręcony w poprzek i w pionie, ciągnący się nad jeziorem Ukiel oraz będący wisienką na torcie trasy w Olsztynie” – dodaje kolarski mistrz Polski.

Zawody na czwartkowy maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

OLSZTYN CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, ul. Sielska 38

Sobota 27 lipca
15.00-17.00 – zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 28 lipca
8.00-10.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 – zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 – start dystansu Hobby
11.00 – odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.50 – ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 – start dystansów ½Pro i Pro
12.10 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 – dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 – dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia
10.00-12.00 – zapisy w biurze zawodów
12.05 – odprawa techniczna
12.10 – start zawodów według kategorii
13.00 – wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 – odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

COMMENTS

DISQUS: 0