Objazd trasy Mistrzostw Polski z Michałem Toporem

HomeRóżnościCiekawostki

Objazd trasy Mistrzostw Polski z Michałem Toporem

Jak co roku w połowie lipca, oczy polskich fanów kolarstwa górskiego zwrócone są na najważniejszą imprezę w naszym kraju, czyli Mistrzostwa Polski. Jak zwykle również, duże zainteresowanie budzi trasa, na której wyłonieni zostaną nowi mistrzowie. Rzućmy więc okiem na rundę, z którą przyjdzie im się zmierzyć już dzisiaj.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Mistrzostwa Polski odbywają się w Mrągowie na Mazurach. Zmieniła się jednak lokalizacja samej trasy, co pociągnęło za sobą również absolutną zmianę jej charakterystyki. Dla przypomnienia, rok temu ścigaliśmy się na Górze Czterech Wiatrów, gdzie bardzo długie i strome podjazdy poprzekładane były zjazdami po zwykłej łące. Najczęstszym zarzutem wobec ‘starej’ trasy była jej niedostateczna trudność techniczna. Teraz jednak przeniesiona została na drugi koniec Mrągowa, do westernowego miasteczka Mrongoville, a zmiana lokalizacji pozytywnie wpłynęła na jej urozmaicenie oraz wymagania jakie ze sobą niesie. Przy okazji zamiast długich i stromych podjazdów mamy teraz ciągły interwał na sieci krótkich, dynamicznych podjazdów oraz krętych ścieżek w pobliskim lasku. Według mnie zmiana jak najbardziej korzystna.

Do największych ‘atrakcji’ większość zaliczy prawdopodobnie dwa niewielkie rockgardeny oraz dość sporego dropa – wszystkie trzy przeszkody znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka, więc są łatwo dostępne dla kibiców, dla których też głównie powstały. To wszystko jeśli chodzi o wstęp. Zapraszam teraz na jedno okrążenie po trasie razem ze mną :)

Podobało się? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach :)

COMMENTS

DISQUS: 0