Kamil Kuszmider i Anna Sajnóg najszybsi w Perlejewie

Kamil Kuszmider i Anna Sajnóg najszybsi w Perlejewie

REKLAMA
Gdynia zorganizuje Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB 2019
LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim
Bike Atelier MTB Maraton odwiedził górskie tereny wokół Żywca
Pierwszy Tour de Bike Atelier w sezonie 2018 za nami
Epickie enduro w Szklarskiej Porębie

Malownicze miejsce w nadbużańskim klimacie. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w otoczeniu przepięknej przyrody. Kolarskie Miasteczko znalazło się w miejscowości Granne przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym.

Na starcie wyścigów stawiło się blisko 450 miłośników dwóch kółek. Tradycyjnie obsada była bardzo mocna, a frekwencja jak na absolutny debiut i to wakacyjny okazała się zaskakująco dobra.

Na dystansie MAX (58 km) zwyciężył Kamil Kuszmider, przed Łukaszem Góralewskim (obaj z KK Catena Wyszków) i Łukaszem Woźnicą (Świat Rowerów Team). Wśród kobiet wygrała Anna Sajnóg, wyprzedzając Izabelę Kamińską (obie z IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Justynę Zawistowską (Świat Rowerów Team).

Dystans MINI (34 km) najszybciej pokonał Tomasz Majewski (Retro Stork Team), finiszując przed Dawidem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Rafałem Cichockim (CRMS Auto Części). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team) i Katarzyną Citko (Magic Team Digitronic Autogas).

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (10 km). Wśród chłopców zwyciężył Litwin Justinas Pavlovas (Impuls Racing Team), przed braćmi Jakubem i Maciejem Gregorowiczami (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Wiktorią Kaszewską (AMP UKS Victoria Radzymin) i Gabrielą Miąskiewicz (V-MAX Mińsk Mazowiecki). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Perlejewie triumfował KK Catena Wyszków, przed IM Logistic Rafbike Cycling Team i Świat Rowerów Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Bickimi i Dorszami. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 nadal prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Perlejewo został zorganizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Perlejewo przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo. Teraz peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa wraca na Mazowsze. Najbliższe kolarskie emocje – 11 sierpnia podczas jubileuszowego X Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie. Start i meta wyścigów, oddzielnie na rowerach górskich i szosowych, znajdą się na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0