Anna Urban na podium Salzkammergut Trophy

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Anna Urban na podium Salzkammergut Trophy

Anna Urban (TRW MTB Racing) – Bike Maraton, Miękinia
Anna Urban (TRW MTB Racing) o swojej drodze do Reprezentacji Polski
Anna Urban podsumowuje sezon: Nie samym ściganiem żyje zawodnik
Anna Urban (TRW Cloudware) – Puchar Mazowsza, Zgierz
Kadra na Mistrzostwa Świata w maratonie MTB 2017

W miniony weekend świetny wynik zanotowała Anna Urban podczas występu w maratonie rowerowym w Salzkammergut Trophy. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

Salzkammergut Trophy jest największym maratonem MTB w Austrii, a trasa wyścigu jest jedną z najbardziej imponujących w Europie. W tegorocznej edycji zaplanowano siedem dystansów różnej długości. Niestety pogoda nie dopisała i zawodnicy zmagali się nie tylko ze swoimi słabościami, lecz także z ulewą i niską temperaturą.

Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) w swojej kategorii K3 zajęła bardzo dobre 3. miejsce, a w kategorii open została sklasyfikowana na 4. pozycji. Zawodniczka startowała na dystansie C, czyli na trasie liczącej 74 kilometry (2600 m przewyższeń). Łącznie na wszystkich dystansach wystartowało w tym roku ponad 5 tysięcy osób.

Wynik z zeszłego roku umożliwił Annie Urban bardzo dobrą pozycję na starcie, co pozwoliło uniknąć jej korków na pierwszych podjazdach. Od początku zmagań tempo było bardzo mocne. Od 12 kilometra zawodnicy mieli do pokonania podjazd pod kolejkę na Dachstein. Pogoda nie sprzyjała. Panowała ulewa, a na wysokości powyżej 1500 m temperatura spadła do 7 stopni. W tych warunkach wyścig ukończyło zaledwie 50 kobiet.

W kolejnych tygodniach Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) planuje starty również w Austrii oraz we Włoszech.

Anna Urban (3. miejsce na dystansie C, K3)

Ten wyścig już od kilku lat jest stałym punktem w moim kalendarzu startowym. Po pierwsze jest on w lipcu, czyli wtedy kiedy akurat przebywam w Austrii, a po drugie atmosfera tej imprezy jest po prostu niesamowita. Większość dziewczyn z pierwszego sektora kojarzyłam z innych wyścigów, m.in. Angelikę Tazreiter (wicemistrzyni Austrii, brązowa medalistka Mistrzostw Europy) czy Sabine Söllinger. Starałam się jechać swoje, bez szarżowania. Taktyka na wyścig była prosta – w miarę równo pokonać ten odcinek i zacząć atakować na kolejnym długim, już łagodniejszym podjeździe. Plan częściowo się powiódł, gdyż w drugiej części wyścigu zaczęłam nadrabiać straty i wyprzedziłam sporo dziewczyn. Niestety jedną pozycję straciłam na długich szutrowych zjazdach do mety. Jak to mówią: kto hamuje, ten przegrywa, a ja mam chyba jeszcze z tyłu głowy mój wypadek na Sellaronda Hero, kiedy to właśnie na szutrze przeszarżowałam i zaliczyłam lot przez kierownicę.

Salzkammergut Trophy 2019 – Wyniki

Dystans C, K3:
1. Tazreiter Angelika (AUT) 3:34:34,4
2. Söllinger Sabine (AUT) 4:03:47,2
3. Anna Urban (POL, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:05:49,9

COMMENTS

DISQUS: 0