Puchar Świata w kolarstwie górskim w Les Gets (Francja) – kiedy i gdzie oglądać?

HomeZapowiedziRóżności

Puchar Świata w kolarstwie górskim w Les Gets (Francja) – kiedy i gdzie oglądać?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Francuskie Les Gets po 17 (!!!) latach wraca na mapę Pucharu Świata po kilku latach przerwy, by w 2022 roku być gospodarzem Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Zarówno my kibice, jak i zawodnicy mamy teraz trzy lata, żeby dobrze obyć się z trasą, by w nie tak dalekiej przyszłości oglądać rywalizację o tęczową koszulkę.

Strona internetowa Pucharu Świata w Les Gets -> www.worldcuplesgets.com

Miejscówka we Francji, podobnie jak tydzień wcześniej Vallnord, będzie gościć zarówno zawodników cross country, jak i specjalistów od downhillu. W związku z tym w planie mamy wyścigi XCC, DH i XCO.

Na starcie piątkowych wyścigów XCC zobaczymy czterdziestu najwyżej sklasyfikowanych zawodników wg rankingu UCI, tym razem do stawki dołącza Mathieu van der Poel, nieobecny tydzień wcześniej. Polskę reprezentować będą Bartłomiej Wawak, Paula Gorycka oraz Aleksandra Podgórska.

Wynik wyścigu XCC decyduje o tym, kto stanie w pierwszych dwóch liniach podczas niedzielnych wyścigów elity.

Do wymienionej trójki podczas niedzielnych wyścigów XCO dołączą w wyścigach elity Jakub Zamroźniak oraz Katarzyna Solus Miśkowicz. Dodatkowo w U23 wystartuje Filip Helta.

Jeszcze szybki rzut okiem na klasyfikacje generalne. Zwycięstwo w XCC premiowane jest 125 pkt, a w XCO można zgarnąć dwa razy tyle czyli 250 pkt.

Nieobecność w Andorze Mathieu van der Poel’a kosztowała utratę prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na pierwsze miejsce wyskoczył Nino Schurter (835 pkt), a na drugie jego rodak Mathias Flueckiger (755 pkt). Holender spadł na trzecią lokatę ze stanem konta wynoszącym 700 pkt. Na czwartym miejscu z 655 pkt jest Brazylijczyk Henrique Avancini. Jeśli wszyscy Panowie będą reprezentować równy wysoki poziom, to kolejność na koniec sezonu jest naprawdę trudna do przewidzenia.

W klasyfikacji elity kobiet 8. miejsce Mistrzyni Świata Kate Courtney w Andorze pozwoliło jej utrzymać się na prowadzeniu (890 pkt). Z niewielką stratą na drugim mamy Jolandę Neff (815 pkt), a prawie 200 pkt mniej ma na koncie triumfatorka z Andory – Holenderka Anne Terpstra (645 pkt). Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to w zasadzie walka o zwycięstwo w generalce będzie tylko między Amerykanką i Szwajcarką.

Harmonogram wyścigów, który jest jednocześnie planem transmisji na redbull.com :

  • 12 lipca 2019 – XCC – 17:20 – kobiety, a zaraz po nich mężczyźni
  • 13 lipca 2019 – DH – 12:30 – kobiety / 13:45 – mężczyźni
  • 14 lipca 2019 – XCO – 12:00 – elita kobiet / 14:30 – elita mężczyzn

Transmisja tylko wyścigów XCC oraz elity XCO na redbull.com – do obejrzenia za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji Android oraz iOS, a także na konsolach Playstation4, XBOX oraz telewizorach SMART.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0