Artur Korc wygrywa najszybszy wyścig Milko Mazury MTB w tym sezonie

Artur Korc wygrywa najszybszy wyścig Milko Mazury MTB w tym sezonie

[PR] 3 edycja Ponidzie XC za nami
W niedzielę Mazovia w Dobrzyniu nad Wisłą częściowo po trasach XC
♛ Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – udana obrona tytułu Mistrz Polski juniorów CX
III etap Northtec MTB Zimą w Długosiodle, czyli zimowy sezon w pełni! [PR]
Mistrzyni Polski Michalina Ziółkowska zakończy sezon w zawodach Roc d’Azur [PR]

Niedzielna trasa szóstego etapu Milko Mazury MTB Rowerowy Port z Serca Mazur, mimo, że dość łatwa technicznie, była bardzo wymagająca fizycznie.

Szybkie, długie proste, poprowadzone po lasach Nadleśnictwa Giżycko i terenach Gminy Giżycko zachęcały do rozwijania wysokich prędkości. Dodatkowo silny wiatr skutecznie rozbijał peleton na mniejsze grupki. Jak przystało na zawodników Milko Mazury MTB świetnie poradzili sobie z tą szybką i wietrzną trasą. Kolarze startowali z Ośrodka AZS WIlkasy położonego nad jeziorem Niegocin.

Na dystansie Pro zwyciężył Artur Korc z Centrum Rowerowe Olsztyn Team (2:12:24). Drugi linie mety przekroczył Pawel Kowalkowki z Fittingbike.pl/Piasecki Concept (02:13:43) a tuż za nim linię mety przekroczył Marcin Mróz z Mtb Ełk Prostki (02:13:46).

W wyścigu Expert Michał Wróblewski ze Szprycha Giżycko (01:39:45) o sekundę wyprzedził Grzegorza Maleszke z Renault Team (01:39:46) i tym samym zwyciężył w kategorii Expert. Trzecie miejsce zajął Paweł Ciunel z Centrum Rowerowe Olsztyn Team (01:39:48). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Silvija Paceviciene ze Sprint-rowery.pl (01:45:54). Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z teamu Kornelija Kertenyte a trzecie Anna Ostrowska z T4B BIKE TEAM (02:10:05).

Najliczniejszy dystans Hobby wygrał Daniel Pepla z Renault Team (01:10:19), drugi był Bartosz ZIĘBA (01:10:19) a trzeci Łukasz Perkowski z Auto-Rekin (01:12:11). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Tatiana Mrowiec (01:29:51), drugie Katarzyna Paszczyk z PT MAZURY Team Ełk (01:30:31), trzecie przypadło Annie Kozikowskiej ze Szprychy Giżycko (01:32:25).

Znajdujemy się dokładnie na półmetku cyklu. Przypomnijmy, że podczas zawodów Milko Mazury MTB prowadzona jest indywidualna oraz drużynowa klasyfikacja generalna. W połowie sezonu na dystansie PRO króluje Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team- liderzy w klasyfikacji drużynowej cyklu). Za nim znajduje się Kamil Kuszmider (Catena Wyszków) a trzeci jest Marcin Mróz (MTB EŁK- PROSTKI). W klasyfikacji generalnej liczonych jest 7 najlepszych startów.

W Klasyfikacji Indywidualnej, na dystansie Expert prowadzi Krzysztof Kindrasz (Szprycha Giżycko), drugie miejsce zajmuje Piotr Sobierajsk (wtw-poland.com), trzeci to Krzysztof Gołaszewski (MTB TEAM EŁK). Wśród kobiet na dystansie EXPERT prowadzi juniorka z Litwy Kornelija Kertenyte (Sprint-rowery.pl), którą gonią Marta Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Anna Świderska (MTB TEAM EŁK).

Na krótkim dystansie prowadzi HOBBY wśród mężczyzn prowadzą Bartosz Zięba, Łukasz Perkowski (Auto-Rekin), Rafał Molenda (Szprycha Giżycko). Wśród Pań na prowadzeniu jest Urszula Judycka (KRAMER S.A.) , tuż za nią koleżanka z drużyny Małgorzata Zembrzuska (KRAMER S.A.) i Tatiana Mrowiec.

W Klasyfikacjach Generalnych Milko Mazury MTB zostaną sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończą co najmniej siedem wyścigów w ramach cyklu, uwzględniane są najlepsze starty zawodnika. Trofea sportowe otrzyma 3 najlepszych zawodników w Open oraz w każdej kategorii wiekowej.

7 Etap Milko Mazury MTB odbędzie się 20 lipca w Mrągowie i rozegrany zostanie w olimpijskiej formule cross country. Areną zmagań kolarzy będzie Mrongoville Family Town. Miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu położone jest na przedmieściach Mrągowa, w samym środku malowniczej polany, w urokliwej dolinie. Na terenie Mrongoville Family Town znajdują się restauracja, noclegi i atrakcje dla całych rodzin. Niesamowity klimat temu miejscu nadają także organizowane w miasteczku eventy.

Zapraszamy do zapisów https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja

Zwycięzcy Milko Mazury MTB 6 Etap Wilkasy – Rowerowy Port z Serca Mazur:

Pro, Kat. Open Mężczyzn:
Artur Korc z Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 2:12:24
Pawel Kowalkowki z Fittingbike.pl/Piasecki Concept, 02:13:43
Marcin Mróz z Mtb Ełk Prostki, 02:13:46.

Expert, Kat. Open Mężczyzn
Michał Wróblewski, Szprycha Giżycko,01:39:45
Grzegorz MALESZKA, Renault Team, 01:39:46
Paweł Ciunel, Centrum Rowerowe Olsztyn Team, 01:39:48

Expert, Kat. Open Kobiet
Silvija Paceviciene, Sprint-rowery.pl, 01:45:54
Kornelija Kertenyte, Sprint-rowery.pl, 02:00:51
Anna Ostrowska, T4B BIKE TEAM, 02:10:05

Hobby, Kat Open Mężczyzn
Daniel Pepla, Renault Team, 01:10:19
Bartosz ZIĘBA, 01:10:19
Łukasz Perkowski, Auto-Rekin, 01:12:11

Hobby, Kat Open Kobiet
Tatiana Mrowiec, 01:29:51
Katarzyna Paszczyk, PT MAZURY Team Ełk, 01:30:31
Anna Kozikowska, Szprycha Giżycko 01:32:25

COMMENTS

DISQUS: 0