Lazer Impala – w dół bez zahamowań

HomeSprzętEnduro

Lazer Impala – w dół bez zahamowań

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Lazer już od ponad 100 lat dba o bezpieczeństwo naszych głów. Z początku firma była skupiona na motocyklistach. Pierwszy kask rowerowy zaprezentowano 32 lata temu, zdobyte przez te wszystkie lata doświadczenie plasuje Lazer’a w ścisłej czołówce producentów kasków.

Z okazji wspomnianego jubileuszu firma postanowiła odświeżyć swoją kolekcję oraz zaprezentować kilka nowości. Jedną z tych nowości jest kask Impala, który występuje w dwóch wersjach: standardowej oraz drugiej z powłoką MIPS.

Impala to kask dedykowany dla enduro, ale także sprawdzi się przy lżejszej jeździe w terenie. Kask posiada 22 otwory, które zapewniają bardzo dobrą wentylację, nie tylko jest ich dużo, ale i są duże – szczególnie te z przodu. Czoło kasku jest tak wyprofilowane by pasowały do niego gogle. Dzięki uchylanemu daszkowi będziemy mogli zdjąć wspomniane gogle i przesunąć je na kask.

Mocną stroną kasku jest mała waga. W rozmiarze S kask waży 295 g. a w testowanym przez nas rozmiarze L – 375 g. To właśnie waga oraz cena tego kasku (znacznie poniżej 400 pln) powodują, że jest on wyróżniający się na tle konkurencji z tego segmentu. Producent pomyślał też o wszystkich, którzy lubią nagrywać swoje przejazdy, do kasku jest dedykowane mocowanie do kamer sportowych.

Impala ma dość głęboką skorupę i zakładając ten kask na ma się wrażenie jakby niemal obejmował całą głowę. Dzięki regulacji Advanced Turnfit System możemy zapięcie wyregulować w dwóch płaszczyznach. Kask przylega naprawdę bardzo dobrze, ale nie powoduje zbędnego ucisku i żadnego uczucia dyskomfortu. Używam tego kasku już drugi miesiąc i stał się moim numerem jeden, używam go zawsze na luźniejszą jazdę, bo najmniej czuję, że mam go założonego. Towarzyszy mi też zawsze wtedy kiedy do testów przyjeżdża rower z większym skokiem niż 100 mm.

Specyfikacja producenta:

  • System dopasowywania -ATS Advanced Turnfit
  • System Budowa – In-Mold
  • Wentylacja – 22 otwory
  • Waga – 295g (S)
  • Certyfikacja – CE-CPSC-AS
  • Rozmiary – S / M / L

Kask Lazer Impala na stronie producenta:
https://www.lazersport.com/pl/adult-helmets/impala?color=1D62A0

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0