Kolejne złoto w kieszeni Dawida Godźka podczas Glemmride Saalbach

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Kolejne złoto w kieszeni Dawida Godźka podczas Glemmride Saalbach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dawid Godziek znowu zaskakuje na dużych kołach – w miniony weekend do swojej kolekcji dołożył kolejne złoto wywalczone podczas prestiżowych zawodów Glemmride w Austrii.

Glemmride to zawody z serii „Gold” cyklu FMB World Tour, gdzie zawodnicy walczą o zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej w kategorii MTB Slopestyle. Poprzeczka była postawiona wysoko, bo na zawody zjechała się absolutna czołówka zawodników. Zobaczcie jak swoje ostatnie osiągnięcie komentuje Dawid!

„Glemmride zaczął się dla mnie dosyć nietypowo (wspomina ze śmiechem) – w pierwszym przejeździe w kwalifikacjach zaliczyłem glebę. Adrenalina podskoczyła jeszcze wyżej ponieważ wiedziałem, że została mi tylko jedna próba by móc dostać się do finałów. Na szczęście już potem wszystko poszło tak, jak zaplanowałem i z powodzeniem wskoczyłem do finałów, gdzie wykręciłem zwycięski przejazd.” – opisuje zawodnik.

W tej rywalizacji nie było miejsca na najmniejszą pomyłkę. Kombinacja tricków, która zapewniła Dawidowi złoto to: barspin nohand, twister no hand, toboggan na muldzie, cashroll z boner-loga, double tailwhip na step-up’ie, 360 baspin ze step-downa i double backfilp z X-up’em. Tuż za nim w kwalifikacji znaleźli się Emil Johanson oraz Erik Fedko.

Kolejnym przystankiem zmagań zawodnika będzie X-Games Minneapolis, które odbędzie się już na początku sierpnia. W związku z tym, Dawid musi szybko i zwinnie przesiąść się na mniejszy rower BMX i odświeżyć swoje najlepsze tricki. Śledźcie przygotowania Dawida na jego Facebook’u oraz na kanale @GodziekBrothers!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0