Mariusz Kozak najlepszy po 100 km w Szklarskiej Porębie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Mariusz Kozak najlepszy po 100 km w Szklarskiej Porębie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ponad 1100 zawodników na starcie Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie, limit startujących wyczerpany już w czwartek wieczorem, trzy starty, cztery dystanse i stu zawodników startujących na dystansie GIGA, co tego dnia pod Szrenicą oznaczało wyścig o długości 100 km i 3000 m w pionie.

Oprócz stałych atrakcji karkonoskiej trasy, czyli dowolnej konfiguracji granitowych głazów, uskoków, korzeni i krętych ścieżek wśród świerków – nowość – sprawdzone już na etapówce Cryospace Bike Adventure jeleniogórskie i karkonoskie single tracki, zachwalane osobiście przed startem przez Maję Włoszczowską.

Setka wystartowała o 10:00 rano, najpierw pokonując tradycyjny podjazd nartostradą Puchatek. 99 mężczyzn i jedna jedyna kobieta: Anna Sadowska (Bike Atelier Team).

Długo nie bardzo było wiadomo jak ten wyścig w kategorii BM PRO się skończy, a równe tempo teamu JBG2 i samotnego reprezentanta teamu Volkswagen Samochody Użytkowe Michała Ficka sugerowało różne scenariusze.

W czubie czujnie jechał Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia), kontakt z czołówką długo utrzymywali Mikołaj Dziewa (SGR Specialized) i Marcin Urbaniak. Po przejechaniu 80. km tempo tandemu JBG2 okazało się jednak dla rywali zabójcze. Pierwszy na metę wjechał Mariusz Kozak, drugi był Wojciech Halejak. Trzeci w kategorii BM PRO był Michał Ficek, choć Łukasz Klimaszewski, rywalizujący tylko w kategorii wiekowej, pojawił się na mecie z trzecim czasem. Czas zwycięzcy Ultra Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie robi wrażenie – 4:57:47.

Pozostałe dystanse również były w Szklarskiej wymagające. MEGA (61 km i przewyższenie 1800 m) dał zwycięstwo Marcinowi Kawalcowi (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Drugi był Tomasz Pierwocha (RMF FM Heg), a trzeci Marek Alchimowicz (Alchimowicz Bike). Wśród Pań pierwsze miejsce dla Marty Garnek (Dream Bike Bielawa), drugie dla Elwiry Kuziel (BNP Paribas), trzecie dla Sandry Adamczyk (Orion Art Stal Team).

Nie było lekko też na CLASSIC-u – bo niby tylko 32 km, ale w pionie mieliśmy aż 900 m. Tu najlepszy był Paweł Wojczal, drugi był Adrian Boruta (Cryospace), a trzeci Konrad Gut (LKS Kwisa Lubań). W klasyfikacji open kobiet tradycyjnie wygrywa duet sióstr z WKK Pfleiderer Wieruszów – Magdalena Zawierta jest pierwsza, a Patrycja druga. Na najniższy stopień podium wskakuje Maria Ossowska (RV Einsieden).

Rywalizację dla najmłodszych zawodniczek i zawodników na dystansie FUN (14 km) wygrał Piotr Jurasik (MLKS Polkowice), który zwyciężył też w kategorii młodzików, a piąta open (!) Oliwia Kulesza (MLKS Polkowice) była najszybsza wśród dziewcząt i pierwsza w kategorii KM (młodziczki). Prawie 200 dzieciaków brało udział w Sonko Kids Bike Maratonie.

Dzień po Ultra Bike Maratonie odbyła się w Szklarskiej Porębie kolejna edycja cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk i na stokach Karkonoszy zakończył się tegoroczny Bike Week.

Więcej: https://bikemaraton.com.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0