Puchar Świata w kolarstwie górskim w Vallnord (Andora)- kiedy i gdzie oglądać?

Puchar Świata w kolarstwie górskim w Vallnord (Andora)- kiedy i gdzie oglądać?

Świetny występ Aleksandry Podgórskiej w cross country na Węgrzech (UCI C1)
Plan na weekend 8/2019
Odnowiony skład Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) – Puchar Czech, Kutna Hora
Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skład drużyny

Za nami pięć tygodni przerwy od emocji wynikających z emocji rywalizacji sportowej podczas Pucharu Świata w cross country. Po raz pierwszy w tym roku w tej samej lokalizacji rywalizować będą zarówno zawodnicy cross country, jak i zjazdowcy. Dla startujących w XCO największym wyzwaniem jest wysokość, a co za tym idzie zdecydowanie mniejsza ilość tlenu w powietrzu. Z kolei dla zjazdowców jedna z najbardziej stromych tras. Mimo wysokości zapowiada się ładna, a może nawet upalna pogoda, bliżej 20 niż 30 stopni.

Na starcie piątkowych wyścigów XCC zobaczymy czterdziestu najwyżej sklasyfikowanych zawodników wg rankingu UCI. Polskę reprezentaować będą Bartłomiej Wawak, Paula Gorycka oraz Aleksandra Podgórska.

Wynik wyścigu XCC decyduje o tym, kto stanie w pierwszych dwóch liniach podczas niedzielnych wyścigów elity.

Do wymienionej trójki podczas niedzielnych wyścigów XCO dołączą jeszcze Jakub Zamroźniak oraz Katarzyna Solus Miśkowicz.

O kiepskiej kondycji polskiego kolarstwa i krajowych drużnych niech świadczy fakt, że w wyścigach U23 nie zobaczymy żadnego zawodnika znad Wisły.

Jeszcze szybki rzut okiem na klasyfikacje generalne. Zwycięstwo w XCC premiowane jest 125 pkt, a w XCO można zgarnąć dwa razy tyle czyli 250 pkt.

W elicie mężczyzn po dwóch wyścigach na zdecydowanym prowadzeniu jest Mathieu van der Poel, którego w Andorze nie zobaczymy – trenuje aktualnie w Livigno. Tym samym drugi Mathias Flueckinger oraz trzeci Nino Schurter mogą powalczyć o prowadzenie w generalce. Wśród kobiet dominująca pozycja Kate Courtney wydaje się niezagrożona (700 pkt), choć oczywiście Jolanda Neff (490 pkt) będzie na pewno próbować odrobić stratę.

Harmonogram wyścigów, który jest jednocześnie planem transmisji na redbull.com :

  • 5 lipca 2019 – XCC – 17:20 – kobiety, a zaraz po nich mężczyźni
  • 6 lipca 2019 – DH – 12:30 – kobiety / 13:45 – mężczyźni
  • 7 lipca 2019 – XCO – 12:00 – elita kobiet / 14:30 – elita mężczyzn

Transmisja tylko wyścigów XCC oraz elity XCO na redbull.com – do obejrzenia za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji Android oraz iOS, a także na konsolach Playstation4, XBOX oraz telewizorach SMART.

COMMENTS

DISQUS: 0