Wilkasy – kolejna odsłona cyklu Milko Mazury MTB

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Wilkasy – kolejna odsłona cyklu Milko Mazury MTB

Lipiec będzie atrakcyjnym miesiącem dla miłośników kolarstwa górskiego na Mazurach. W najbliższą niedzielę, 7 lipca wystartuje szósta edycja Milko Mazury MTB w Wilkasach. Dwa tygodnie później na amatorów czeka wyścig towarzyszący Mistrzostwom Polski w kolarstwie górskim XCO / XCR w Mrągowie.

Baza zawodów najbliższej edycji ulokowana została z w Porcie nad jeziorem Niegocin w AZS Wilkasy. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo – konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo – rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.

Do wybory będą trasy o długości 62 hm (PRO), 46,6 (Expert), 31 km (Hobby). Charakter wyścigu to klasyczny, dość szybki maraton MTB, doprawiony kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Znacząco dominować będą szutry i długie dukty leśne.

Sama Gmina Giżycko to fantastyczny świat malowniczych krajobrazów. Położona jest ona w samym centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Latem jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych w Polsce. Gminną flagę stanowi sześć niebieskich pól symbolizujących otaczające ją akweny: Niegocin, Kisajno, Dobskie, Dejguny, Kruklin i Tajty, i drapieżny kormoran.

Piękna linia brzegowa i czyste, mazurskie akweny przyciągają spragnionych wypoczynku żeglarzy. Ale to mekka nie tylko dla nich, wspaniale także czują się tutaj wędkarze, grzybiarze oraz poszukujący słońca, ciszy i skupienia turyści. W sezonie letnim Gmina Giżycko jest areną wielu interesujących imprez kulturalnych, wśród których prym wiodą Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym, Noc Świętojańska, Przegląd źrebiąt ras zimnokrwistych czy też Międzynarodowy Jarmark Folkloru „Cztery strony świata”. Na przyjezdnych czeka tu wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater prywatnych. W gminie można skorzystać z Parku Wodnego ze zjeżdżalnią, kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Jest to doskonała alternatywa w razie niepogody.

Komunikat startowy – 3 etap Milko Mazury MTB Wilkasy:
https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci/komunikat-startowy-milko-mazury-mtb-etap-3-wilkasy-rowerowy-port-1

Zapraszamy do zapisów:
https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja

COMMENTS

DISQUS: 0