Północna Liga MTB XC – XC4 Toruń

HomeRelacje

Północna Liga MTB XC – XC4 Toruń


Komentarz bezstartowy – Marek Tyniec (UKS Zawojak)
Co to jest cross country (XCO)?
Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing) – Puchar Słowacji XC, Żarnovica

Ostatni weekend czerwca zapamięta chyba każdy uczestnik jakichkolwiek rywalizacji sportowych w Polsce. Żar lejący się z nieba skutecznie dawał się we znaki uczestnikom. Miejscem rywalizacji tej edycji Północnej Ligi MTB XC była dzielnica Torunia „Na skarpie”. Otwarty basen zlokalizowany niedaleko biura zawodów nieco kusił do zmiany planów na niedzielne popołudnie. Jednak wszyscy przyjechaliśmy się tu ścigać…

Zawodnicy wyścigu głównego mieli do pokonania 5 pętli o długości około 3,5 km każda. 3,2,1 i ruszamy – tumany kurzu unoszą się spod kół. Szybki fragment rozbiegowy, po czym piaskowe fragmenty rozbiły stawkę zawodników. Krótki podbieg oraz kilkanaście singlowych podjazdów w połączeniu z temperaturą dało wycisk, a piaszczyste zjazdy wymagały dobrej umiejętności balansu. Na trasie zlokalizowany był jeden tzw. „drop” – organizatorzy zadbali o alternatywny objazd dla mniej wprawionych zawodników. Tuż przed metą wytyczono podjazd/szykanę po schodach, która skutecznie wybijała z rytmu.

Zawody wygrał Michał Bogdziewicz (Apteki Gemini), drugi Daniel Lipiński (TTC Toruń), trzeci Rafał Szturo (Sisu-OWB team).

Wyniki: http://www.wbtiming.pl/XC4/2019/Wyniki

Warto dodać, że na półmetku cyklu Północnej Ligi MTB XC, Michał Bogdziewicz prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Teraz miesiąc przerwy „wakacyjnej”, a już 11.08 zapraszam do udziału w kolejnej edycji – do Dobrzynia nad Wisłą. Następnie w kalendarzu Północnej Ligi MTB XC znajdują się miasta: Chełmno (01.09), Świecie (08.09) oraz finał w Grudziądzu (13.10) – uwaga! zmiana terminu edycji finałowej.

Więcej informacji na temat cyklu wyścigów Północnej Ligi MTB XC na stronie internetowej: http://www.wbtiming.pl/PLMTBXC

O czym donosi Roman Bloch z International Paper – Kwidzyn Bike Team

COMMENTS

DISQUS: 0