Dwa dni rywalizacji na finale Pomerania MTB Maraton we Władysławowie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Dwa dni rywalizacji na finale Pomerania MTB Maraton we Władysławowie

Cykl MTB Pomerania dojechał do finału. Nad samym morzem w Gminie Władysławowo, a konkretniej w Chłapowie odbył się dwudniowy finał, który dostarczył największych emocji podczas wszystkich wyścigów.

W sobotę kolarze rywalizowali na 2200 metrowej pętli XC podczas widowiskowych zawodów Pomerania Eliminator XC. Natomiast trasa niedzielnego maratonu wydawała się z profilu prosta, a 200 metrów przewyższenia na nikim nie mogło zrobić wrażenie, ale… organizatorzy razem z KLIF TEAM MTB postarali się tak uatrakcyjnić trasę w techniczne odcinki, że na mecie finału można było zobaczyć zmęczenie i satysfakcję. Tą trasę można kochać lub nienawidzić – mówili sami zawodnicy. Patronem i sponsorem głównym finałowej edycji była sieć sklepów rowerowych Pro Sport.

Tegoroczny cykl MTB Pomerania Maraton rozpoczął się 24 marca, a zawody odbyły się na terenie pięciu pomorskich gmin – Luzina, Potęgowa, Kolbud, Trąbek Wielkich i Władysławowa. Trasy na których ścigali się zawodnicy były zupełnie odmienne i wiodły po malowniczych, pagórkowatych kaszubskich terenach.

Dzień pierwszy finału rozpoczął się dokładnie o 15.00 kiedy na trasę ponad 2 km pętli wyruszyli zawodnicy kwalifikacji Eliminatora XC. Najlepsze czasy kwalifikacji (6.02) wykręciło dwóch kolarzy Bartek Kuflewski (MLKS Baszta Bytów), Jakub Michnowski (Warszawski Klub Kolarski). Następnie rozpoczęła się rywalizacji w czwórkach, gdzie dwójka wygrywająca przechodziła dalej. Liczne grono zawodników KLIF TEAM Chłapowo, pokazało, że może liczyć na swoją młodzież, a w czołowej 8mce zawodów znalazło się ich aż 4 (Nikodem Ceynowa, Gracjan Jaffke, Mikołaj Marzejon, Filip Potrykus).

Do finałowej czwórki zakwalifikowali sę najmocniejsi tego dnia. Niepokonani dotąd Adam Reszke (Bursztyn Pizza Cycling Team) i Jakub Michnowski oraz Filip Potrykus i Błażej Jakóbowski (WGR Team). Finał okazał się bardzo emocjonujący, a do półmetku trasy na prowadzeniu był Michnowski przed Jakóbowskim, Reszke i Potrykusem. Sytuacja zmieniła się diametralnie po ostatnim technicznym odcinku w lesie gdzie na czoło stawki wyskoczył Potrykus przy ogromnym aplauzie kibiców, o drugie miejsce walczyli Michnowski z Jakóbowskim i temu pierwszymu udała się wywalczyć drugie miejsce. Na 4 pozycji dojechał „ujechany” Adam Reszkę. Wśród Pań zwyciężyła wracająca po kontuzji Weronika Włodarczyk (KLIF TEAM) przed Natalią Śliwińska (GKS Cartusia Kartuzy).

Niedzielny maraton jak co roku przyciąga na start około 200 kolarzy. Przed oficjalnym startem, który otwierał Burmistrz Miasta Władysławowa Roman Kużel, można było oglądać rywalizację dzieci i młodzieży, których mokra nawierzchnia i nocne burze nie zniechęciły do rywalizacji na trasie w Chłpowie.

Najlepsi podczas niedzielnych startów na dystansie MEGA okazali się: Daniel Majkowski (MajBike Team) i Marzena Janczarska. Daniel zwyciężył już po raz trzeci z rzędu na trasie w Chłapowie, wyprzedzająć Piotrka Polusa oraz Grzegorza Kołodzika. Natomiast na krótszym dystansie pierwsza dojechała Maria Krefft (MLKS Baszta Bytów) oraz ku uciesze kibiców zwycięzca Eliminatora z dnia wcześniejszego Filip Potrykus.

Na koniec zawodów wyłonieni zostali najlepsi kolarze w klasyfikacji generalnej. Wśród Pań na długim dystansie zwyciężyła właśnie Marzena Janczarska przed Moniką Kulling, które walczyły w niedzielę do ostatniej kreski o prym na długim dystansie. Trzecia dojechała Justyna Machowska (Vo2max MTB Team). Wśród Panów zwyciężył Piotr Polus (Team Wysepka), w niedzielę drugi i trzy razy pierwszy (Luzino,Potęgowo,Kolbudy) co dało mu nie zagrożone pierwsze miejsce. Drugi uplasował się Patryk Mróz (Tczewski Klub Rowerowy), a na trzecim miejscu Tomasz Marzec (Toyota KawisBike MTB Team Słupsk).

Na krótkim dystansie wśród Pań najsilniejsza okazała się w Ewelina Cywińska (MajBike Team). Wyprzedziła Iwone Joskowską (Luk-Connect Racing Team) oraz Marię Krefft. Przed ostatnim etapem było już wiadomo, że zwycięzcą klasyfikacji generalnej zostanie niepokonany dotąd Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna). W niedzielę po raz pierwsze musiał jednak uznać wyższość dwóch młodych kolarzy na mecie(Potrykus, Kuflewski). Na drugim stopniu podium generalki wjechał równo jeżdżący Michał Wilczyński (KLIF TEAM), a na trzecim Rafał Hoge (Pucka Grupa Rowerowa).

Organizator uhonorował również najlepszy zespół oraz najlepszą firmę. Bezapelacyjnie najsilniejszą ekipą okazała się drużyna KLIF Team Chłapowo, wyprzedzając Vo2max MTB team oraz Norda Active Team. W Pomorskiej Biznes Lidze zwycięzcami zostali kolarze z Luk-Connect Racing Team, wyprzedzając Toyota KawisBike MTB Team Słupsk oraz Bursztyn Pizza Cycling Team.

Pełne wyniki można znaleźć tutaj – http://mtbpomerania.pl/wyniki-2019/
Dodatkową atrakcją były Mistrzostwa Powiatu Puckiego w MTB w których zwyciężyła wśród Pań Monika Kulling, a wśród mężczyzn Filip Potrykus (MTB KLIF Team).

W klasyfikacji generalnej sponsorami nagród była sieć sklepów rowerowych Pro Sport oraz marki Aqua Park Reda, Aqua Spa i Saunarium Reda, Volkswagen Benepol, Browar Spółdzielczy, Frank&Oli, BombusEnergy, Mountain Fuel, Polar Polska, HealthyWay catering, Trójmiejska Wytwórnia Lodów „U Lodziarzy”, Pit-Stop Gdańsk.

Organizator już teraz zaprasza na kolejną edycję która wystartuje ponownie w 2020 roku pod koniec marca. Szczegółów można szukać na profilu MTBPomerania na facebooku oraz instagramie, gdzie są prowadzone relację live z imprez.

COMMENTS

DISQUS: 0