Na Kaszubach debiutuje wyścig etapowy LOTTO MTB Energy

HomeZapowiedzi

Na Kaszubach debiutuje wyścig etapowy LOTTO MTB Energy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w czwartek debiutuje na mapie Pomorza etapówka LOTTO MTB Energy.

Słysząc wstępne informacje o planach zorganizowania wyścigu etapowego na północy Polski (z reguły odbywają się w południowej części naszego kraju) pomyślałem – SUPER. Głównym argumentem „za” był fakt, że nie trzeba jechać 600-700 km na drugi kraniec Polski, aby przeżyć kolejną rowerową przygodę. Jestem z Pomorza stąd decyzja – jadę.

Niektórzy twierdzą etapówka to tylko w górach – czy, aby na pewno?

Już 20-23 czerwca sprawdzimy LOTTO MTB Energy debiutującą imprezę w kolarskim kalendarzu. Miejsce startu i mety poszczególnych etapów to Koszałkowo Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy.

Do wyboru dwa dystanse. Na Giga w sumie 209 km / 4150 m w górę, a na Mega 129 km / 2825 m w górę.

Organizatorzy LOTTO MTB Energy 2019 na facebookowym profilu oraz stronie internetowej www.mtbenergy.pl publikują – informacje odnośnie imprezy m.in.:

  • 20 czerwca [czwartek] „prolog” – indywidualna jazda na czas. Krótko, bo 20 km, ze wzniosem 500 metrów. Na podstawie uzyskanych czasów – podział na sektory startowe.
  • 21 czerwca [piątek] I etap dystans Mega – 43 km w górę 896 m, dystans Giga – 67 km w górę 1096 m.
  • 22 czerwca [sobota] II etap dystans Mega – 42 km w górę 1092 m, dystans Giga – 65 km w górę 1303 m. Etap ten będzie również rozegrany jako jedno dniowy wyścig LOTTO MTB Energy Maraton.
  • 23 czerwca [niedziela] III etap – organizatorzy mają w planach podniesienie atrakcyjności/widowiskowości dla kibiców i rozegranie etapu na 8 kilometrowej pętli z wzniosem 275 m. dystans Mega – 3 okrążenia, dystans Giga – 6 okrażeń. Łatwo nie będzie, zjazd z podziałem na trudniejszy i łatwiejszy fragment oraz rock garden.
http://mtbenergy.pl/userfiles/trasy/prolog/3_etap.png

Na finisherów czterodniówki czeka oczywiście pamiątkowa koszulka. Smaku dodaje fakt, że chyba na żadnym innym wyścigu nie otrzymasz koszulki z własnym imieniem i nazwiskiem – niestety osoby zapisane i opłacone po 10 maja nie trafią do „grona szczęśliwców”.

http://mtbenergy.pl/userfiles/images/newsletter/MTB/finisher.jpg

W planach – jak to często w przypadku takich wyścigów bywa – jest również wspólna, wieczorna integracja zawodników.

Jeśli nie czujesz się na siłach żeby zmierzyć się z czterema etapami, to w sobotę 22 czerwca organizatorzy zapraszają na maraton.

O tym wszystkim donosi Roman Bloch z International Paper – Kwidzyn Bike Team


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0