Milko Mazury MTB zapraszają do Mikołajek

Milko Mazury MTB zapraszają do Mikołajek

Bike Maraton Obiszów na zakończenie Kolarskiego Weekendu
Bike Maraton w Wiśle: Kobiecy duet Volkswagena na medal – Krzystała i Urban najlepsze
Inauguracja Mazury MTB w Giżycku
5. etap Mazury MTB – Mikołajki czyli w krainie Króla Sielaw
Dobre miejsca na Pucharze Świata i podium w Zdzieszowicach dla Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Już w ten weekend zapraszamy na 5 etap Milko Mazury MTB. Tym razem zawodnicy spotkają się 23 czerwca w Mikołajkach, gdzie na Placu Wolności stanie miasteczko sportowe Milko Mazury MTB.

Na trasie piękne, mazurskie szutry i kręte dukty leśne przecinać się będą z fantastycznymi singlami na zboczach jeziora Mikołajskiego i Bełdany. To świetna okazja na sportowe rozpoczęcie wakacji.

Trasa piątego etapu Milko Mazury MTB wynosić będzie 28 km na dystansie Hobby, dłuższa wersja to dwie rundy o łącznej długości 56 km na dystansie Expert, natomiast najdłuższa na dystansie PRO to 84 km i trzy rundy. Zmagania zapowiadają się naprawdę ciekawie, przewyższenia na krótkiej pętli mają ok. 440 metrów.

Rejestracja w biurze zawodów lub online https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja
Szczegóły w komunikacie startowym https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci/komunikat-startowy-milko-mazury-mtb-5-etap-mikolajki-w-krainie-krola-sielaw i REGULAMINIE https://mazurymtb.pl/p/regulamin

Przed startem głównych zawodów odbędzie się również rywalizacja dzieci i młodzieży. Punktualnie o godz. 10.00 wystartują zawodnicy dystansu Nickelodeon RACE. O godz. 12.00 ruszy najbardziej emocjonująca kategoria, czyli Strider Racing Mazury MTB. Rywalizacja rozegrana zostanie na specjalnie przygotowanej trasie na Placu Wolności, która dostarczona została przez Strider Polska.Udział w wyścigach Nickelodeon RACE oraz STRIDER Racing jest bezpłatny

Dlaczego warto odwiedzić Mikołajki?

Perła Mazur, Wenecja Północy – to inne nazwy Mikołajek. Mikołajki położone są w przesmyku jezior: Mikołajskie i Tałty na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W sezonie letnim przeobrażają się w gwarne centrum turystyczne z rozbrzmiewającą muzyką szantową. To raj dla wodniaków, żeglarzy i ludzi pragnących aktywnie wypoczywać na jeziorach wśród urokliwych krajobrazów.

W Mikołajkach i najbliższej okolicy jest szereg miejsc, które warto odwiedzić rowerem lub pieszo. Szlaki pieszo-rowerowe wiodą poprzez Puszczę Piską i liczne rezerwaty przyrody. Podczas wycieczek towarzyszą turystom piękne krajobrazy , wycieczki wiodą bowiem wzdłuż brzegów jezior, po pięknych i różnorodnych lasach.

COMMENTS

DISQUS: 0