Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kross Racing Team najlepszy w Pucharze Czech

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kross Racing Team najlepszy w Pucharze Czech

Pechowy Bedrichov dla Katarzyny Solus – Miśkowicz
Michał Topór (Superior Zator) – Strabag MTB Cup, Bedrichov
Wyniki – 15-18 czerwca 2017
Maciej Jeziorski (jezior.bike) – Strabag MTB Cup, Bedrichov, UCI C1
Maciej Jeziorski (Romet Factory Racing) – Puchar Czech XCO, Bedrichov

Kross Racing Team podczas minionego weekendu zaliczył kolejne już w tym sezonie zwycięstwo. Najlepszy w wyścigu Pucharu Czech w Bedrichov okazał się Ondrej Cink, dla którego była to już siódma w tym roku wygrana.

Występ Cinka – który podczas niedawnego Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave zajął piąte miejsce, stając się pierwszym w historii zawodnikiem Kross Racing Team na rozszerzonym podium zawodów tej rangi – pokazuje, że przygotowania do kolejnych odsłon cyklu – w Vallnord (Andora) i Les Gets (Francja) przebiegają zgodnie z planem.

W Bedrichov Czech nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń. Na linii mety zameldował się jako pierwszy z przewagą 15 sekund nad Bartłomiejem Wawakiem i niemal dwóch minut nad trzecim Jaroslavem Kulhavym.

Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, tym bardziej że do rywalizacji przystąpiłem po dobrym, choć ciężkim obozie wysokościowym w Livigno. Nie mogę się już doczekać wyjazdu do Andory i przygotowań do tamtejszej odsłony Pucharu Świata. To mój ulubiony wyścig w całym sezonie i nie ukrywam, że stawiam przed sobą ambitne cele – mówił Ondrej Cink po niedzielnym zwycięstwie.

Puchar Świata w Andorze odbędzie się w dniach 5-7 lipca.

COMMENTS

DISQUS: 0