5 powodów by wystartować w Carpathian MTB Epic

HomeZapowiedzi

5 powodów by wystartować w Carpathian MTB Epic

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Carpathian MTB Epic bardzo szybko urósł do rangi jednego z najważniejszych wyścigów etapowych w Europie Wschodniej.

Po długim oczekiwaniu na cieplejsze dni, wreszcie lato rozgościło się na dobre. Jeśli poszukujecie prawdziwego wyzwania MTB, rumuńskie Karpaty wydają się być stworzone specjalnie dla kolarzy górskich. Odkryjecie tutaj nie tylko nieziemskie krajobrazy, ale również trasy wymagające doskonałej kondycji oraz nienagannej techniki jazdy. Jeśli chcielibyście odkryć dziewiczą przyrodę Rumunii, poznać jej kulturę oraz mieszkańców, oto kilka powodów, dla których powinniście pomyśleć o dołączeniu do Carpathian MTB Epic w okresie 1-4 sierpnia:

Bajkowy krajobraz, który można opisać krótko: „raj MTB”. Będziecie się cieszyć niesamowitymi krajobrazami, które kryją w sobie stare, zapomniane szlaki oraz dumne i nieprzystępne przełęcze, czekające na ponowne odkrycie. To będzie niezapomniana podróż, rozpoczynająca się na pograniczu epok i światów, w zagadkowym miejscu, pełnym mitów i legend, czyli w Górach Bucegi! Tajemnicze formacje skalne, zagadkowe systemy tuneli i niewytłumaczalne zjawiska dziejące się tutaj. Musisz to zobaczyć!

Trasy o łącznej długości 173 km oraz przewyższeniami sięgającymi 8050 metrów to wspaniałe wyzwanie dla Waszej kondycji i doświadczenie, jakiego być może jeszcze nigdy w życiu nie spróbowaliście. Nowe trasy, z których większość jeszcze nigdy nie była odkryta, prowadzą przez unikalne parki przyrody i dzikie regiony Europy. Ogrom tutejszych łańcuchów górskich i bezkres lasów naprawdę zapierają dech w piersiach.

Ośrodek o standardzie olimpijskim oraz najlepsze usługi. Wszyscy uczestnicy są zakwaterowani w ośrodku, który ma dwie główne zalety: zawodnicy z całego świata mogą spotkać się w jednym miejscu, wymienić doświadczeniami i poznać ze sobą. Dodatkowo, każdy z uczestników ma zagwarantowany komfortowy nocleg w hotelu o 3 gwiazdkowym standardzie. Jednocześnie do Waszej dyspozycji będzie pełne wyżywienie (śniadania, posiłki regeneracyjne i kolacje) oraz impreza pożegnalna z daniami podanymi w ramach bufetu szwedzkiego, wszystko to – aby dzielić się swoimi przeżyciami i nawiązać nowe przyjaźnie. Inne usługi (pomoc medyczna, mycie rowerów, pomoc mechaniczna, pomiar czasu, śledzenie przez GPS, strefa relaksu itp.) – wszystkie zostały opisane w dziale Pakiety i usługi wyścigowe na oficjalnej stronie wyścigu. Basen, sauna, centrum odnowy SPA, pub oraz cały szereg usług i zajęć są do Waszej dyspozycji w ośrodku. Jeśli chcielibyście zabrać swoich bliskich lub znajomych, z pewnością znajdą tu chwilę relaksu dla siebie.

Zaskakujące widoki. W odległości zaledwie 13 km od miejsca startu, znajduje się Zamek Drakuli, budowla która fascynuje i inspiruje od setek lat! Wspaniała twierdza, która początkowo służyła odprawom celnym, z biegiem czasu wykorzystywana jako szpital, później jako rezydencja królewska. Obecnie mieści się tu muzeum, które odwiedza rocznie ponad 800 000 zwiedzających. Sam zamek wiąże się z mrożącą krew w żyłach legendą o Drakuli. To właśnie tutaj, umieścił akcję swojej powieści twórca postaci przerażającego władcy, czyli Bram Stoker. Sama powieść doczekała się ekranizacji, a postać Drakuli jest jedną z bardziej rozpoznawalnych wizytówek Rumunii. Nie możecie przegapić tej atrakcji! W pobliżu znajduje się również przepiękny Czarny Kościół w Braszowie – gotycki zabytek wzniesiony prawie 500 lat temu.

Bawcie się! To czas lata, zarezerwujcie sobie kilka dni, poza samym wyścigiem, aby odkryć Rumunię i spędzić niezapomniane chwile. Pobliski Braszów jest niesamowitym miastem, prawdziwą mieszanką tradycyjnej, przepięknej architektury z nowoczesnym życiem miasta. Tutaj macie do dyspozycji najlepsze restauracje a po przepysznym obiedzie możecie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na najwęższej ulicy w Europie czyli Strada Sforii. W pobliżu znajduje się park rozrywki na świeżym powietrzu oferujący trasy wspinaczki drzewnej oraz kursy zip-line na wszystkich poziomach, tematyczny park dinozaurów z  dużymi eksponatami a oprócz tego: teatr, plac zabaw, muzeum i inne atrakcje. Przed Wami wiele do zobaczenia! Ważna sprawa: zanim wrócicie do domu, polecamy zatrzymać się w Therme București. Ten raj na ziemi znajduje się na odległości tylko 6 km od lotniska a Therme jest największym ośrodkiem relaksu i rozrywki w Europie. Ośrodek obejmuje szeroką gamę roślin egzotycznych, w tym ponad 1500 palm importowanych z 6 krajów. Temperatura wody termicznej wynosi 33 stopni Celsjusza przez cały rok. Piaski Therme – to największa plaża miejska w Europie.

Mamy dla Was najlepszą radę: zaplanujcie treningi specjalnie pod wydarzenie tego lata czyli MTB Carpathian Epic. Niezależnie, czy chcecie ścigać się o najwyższe lokaty czy po prostu zależy Wam na tym, by dotrzeć do mety każdego dnia, pamiętajcie o zasadzie nr 5 trenera Iana Jeneera:

“Some people dream of success, while others wake up and work hard at it”

Weźcie pod uwagę wszystkie elementy Waszego treningu, które zaprocentują na wyścigu i sprawią, że rywalizacja pozostawi u Was jedynie najprzyjemniejsze wspomnienia. Zróbcie formę życia, specjalnie na to wydarzenie!

Przebywanie blisko przyrody i przerwa od hałaśliwego życia codziennego uczyni  Was szczęśliwszymi, pozbędziecie się stresu i otrzymacie potężną dawkę energii.  To nie my wymyśliliśmy, naukowcy tak twierdzą!! Cieszcie się spokojem natury i energetyzującą dawką czystego MTB, doświadczając niesamowitych przeżyć w Karpatach!

Strona internetowa wyścigu: carpathianmtb.ro.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0