Dawid Godziek staje na podium podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Crankworx w dyscyplinie MTB Slopestyle

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Dawid Godziek staje na podium podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Crankworx w dyscyplinie MTB Slopestyle

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W ostatnią niedzielę Dawid Godziek po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników w świecie rowerowych sportów ekstremalnych.

Podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata FMB World Tour Crankworx w Innsbrucku stanął na trzecim stopniu podium, tuż obok prawdziwych weteranów dyscypliny MTB Slopestyle!

Dawid, złoty medalista X-GAMES w kategorii BMX Dirt, swoje starty w dyscyplinie MTB rozpoczął zaledwie rok temu. Uzyskanie wystarczającej ilości punktów by móc wystartować w diamentowej serii zawodów FMB World Tour było dla niego niemałym wyzwaniem. Dzięki swojej determinacji, w miniony weekend stanął na linii startu wraz z resztą 13-stu zawodników światowej czołówki. W swoim finałowym przejeździe wykonał spektakularne ewolucje, między innymi: Twister Nohand, Double Backflip X-up, Cashroll Barspin.

Zobacz zdjęcia z zawodów na Instagramie Dawida

„Jestem przeszczęśliwy, że mój pierwszy start mistrzostwach świata MTB Slopestyle zakończyłem na podium! Tym bardziej, że zrobiłem prawie cały przejazd tak, jak go sobie zaplanowałem! Oczywiście mam apetyt na więcej i już wiem nad czym muszę jeszcze potrenować, by móc ulepszać swoje wyniki! Mam nadzieję, że to osiągnięcie będzie moją przepustką do świata MTB.” – komentuje Dawid Godziek.

Śledź kanał na Youtube Godziek Brothers, gdzie niedługo pojawi się relacja z zawodów!

Facebook Dawida Godźka


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0