Cross country w Bedrichowie: Wawak i Podgórska najwyżej spośród Polaków

Cross country w Bedrichowie: Wawak i Podgórska najwyżej spośród Polaków

REKLAMA
Jelenia Góra Trophy okiem zawodników
Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skład drużyny
Wyniki – 16-17 lutego 2019
Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim – Gielniów 2016
Świetny start Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na Węgrzech

Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) był najlepszym spośród Polaków w zawodach kolarstwa górskiego w olimpijskiej formule cross country w Bedrichowie w Czechach (UCI C1). Dobrze zaprezentowała się także Aleksandra Podgórska.

O ile w Polsce większość weekendowych zawodów kolarstwa górskiego wiązała się z upałami, o tyle w czeskim Bedrichowie warunki były zgoła odmienne. Noc przed zawodami kraj liberecki nawiedził rzęsisty deszcz. W trakcie zawodów temperatura spadła do około 18°C, co sprawiło że zawodnicy mogli skupić się w pełni na ściganiu.

W elicie panów o czołowe lokaty znów walczyli Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Ondrej Cink (Kross Racing Team). Zwyciężył ten drugi, meldując się na mecie 15 sekund przed Polakiem.

Wśród Polek najlepiej spisała się Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która zajęła. 6. pozycję. Zwyciężyła Holenderka Anne Terpstra, a podium uzupełniły reprezentantki Czech.

Dobrze spisali się także nasi juniorzy. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) był 7., a na najniższym stopniu podium – Łukasz Helizanowicz.

Komentarze zawodników:

Bartłomiej Wawak (2. miejsce)
Powtórzyłem wynik sprzed roku, więc nie mogę narzekać. Od początku jechaliśmy w trójkę: ja, Ondrej Cink i Jan Vastl. Nie ukrywam, że prowadząc straciliśmy sporo sił, co w końcu wykorzystał Ondrej, który się nieco oszczędzał. Ostatecznie wykorzystał nasz słabszy moment, wyszedł na prowadzenie (w granicach 15 sekund), którego już nie oddał do końca. W tygodniu ciężko trenowałem i być może nieco zabrakło mi świeżości. Przed nami jeszcze wiele zawodów i z pewnością jeszcze powalczę z Ondrejem.

Aleksandra Podgórska (6. miejsce)
Z Pucharu Czech wracam z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony 6. miejsce na wyścigu klasy C1 to bardzo dobry wynik, ale z drugiej strony wiem, że stać mnie na dużo więcej. Po raz drugi z rzędu nie najlepiej rozpoczynam rundę rozjazdową. Na pierwszą rundę wjeżdżam na 19. Pozycji, przez co nie nawiązałam walki ze ścisłą czołówką. Dużo pracy kosztowało mnie więc wyciągnięcie wyścigu na 6. miejsce.

WYNIKI Strabag Czech MTB cup

Elita mężczyzn
1. Ondrej Cink (Czechy, Kross Racing Team) 01:27:39
2. Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 01:27:54
3. Jarosław Kulhavy (Czechy) 01:29:30

Elita kobiet

1. Anne Terpstra (Holandia) 01:23:23
2. Jitka Cabelicka (Czechy) 01:24:25
3. Tereza Saskova (Czechy) 01:25:21

6. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
01:27:18

COMMENTS

DISQUS: 0