Bike Maraton w Wiśle: Kobiecy duet Volkswagena na medal – Krzystała  i Urban najlepsze

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Bike Maraton w Wiśle: Kobiecy duet Volkswagena na medal – Krzystała i Urban najlepsze

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zawody Bike Maraton w Wiśle były walką z piekielnymi upałami. Świetnie spisali się kolarze Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a szczególnie panie, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium.

Skąpana w słońcu Wisła była areną kolejnych zawodów kolarstwa górskiego z cyklu Bike Maraton. Część zawodników, przystępując do startu miała w nogach przejechane kilometry w Koszycach, co przy zwrotnikowych upałach sprawiało, że zmęczenie narastało z każdym kilometrem. Do pokonania zawodnicy mieli aż 62 km przy 2800 m przewyższenia.

Wśród panów zawody zdominowali zawodnicy Jbg2 Cryospace, którzy solidarnie zajęli całe podium. Tuż za zwycięską trójką znalazł się Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który dosłownie o włos przegrał walkę o podium.

Klubowe koleżanki Michała Ficka zdominowały zawody wśród elity pań – zwyciężyła Zuzanna Krzystała, zaś tuż za nią znalazła się Anna Urban, która przez pierwsze 10 km przeżywała spory kryzys. – Chyba organizm nie zdążył się jeszcze zregenerować po maratonie w Czechach, który jechałam tydzień wcześniej (100 km i 2600 m w górę). Całe szczęście w miarę szybko puściło co pozwoliło dojechać do mety w zamierzonym czasie – mówiła na mecie zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Pechowe zawody w Wiśle okazały się dla Bogdana Czarnoty (również Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który nie ukończył zawodów z powodu przebicia opony.

Komentarze zawodniczek:

Zuzanna Krzystała (1. miejsce)
Szczerze? Myślałam, że będzie nieco łatwiej. Wymagająca trasa w połączeniu z upalną pogodą była nie lada wyzwaniem. Myślę, że niezależnie od dystansu każdy zawodnik stoczył walkę z podjazdami, zjazdami, temperaturą, organizmem i głową. Mnie również nie zabrakło przygód i jako jedna z wielu zawodników, tego dnia złapałam gumę. Dzięki pomocy przyjaciół i znajomych miałam wspaniale zaopatrzone bufety, ale liczby bidonów jakie wypiłam do teraz nie mogę policzyć.

Anna Urban (2. miejsce)
Przy tak trudnych warunkach, podstawową sprawą były zimne bufety, picie i schładzanie organizmu. Pod tym względem miałyśmy świetne zaplecze, gdyż praktycznie co kilkanaście kilometrów dostawaliśmy zmrożony bidon oraz przysłowiowy kubeł zimnej wody na plecy. Większość podjazdów przebiegała w pełnym słońcu, co porównać można do momentu, gdy wyciągamy ciasto z piekarnika i strumień gorącego powietrza bucha nam w twarz.

WYNIKI Bike Maraton Wisła

Elita kobiet

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 04:32:48
2. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 04:46:18

Elita mężczyzn

1. Krzysztof Łukasik (Jbg2 Cryospace) 03:29:05
2. Mariusz Kozak (Jbg2 Cryospace) 03:39:23
3. Mariusz Michałek (Jbg2 Cryospace) 03:41:05

4. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 03:41:05

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0