Bike Atelier MTB Maraton już w niedzielę w Brennej, będzie ciężko

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Bike Atelier MTB Maraton już w niedzielę w Brennej, będzie ciężko

Trasa została mocno zmieniona w stosunku do ubiegłego roku i powinna zadowolić miłośników prawdziwie górskiej rywalizacji, swój start zapowiedziało wielu czołowych zawodników w Polsce.

– Najlepszy wyścig z wszystkich dotychczasowych. Z mojej strony żadnego „ale”, wszystko było na „piątkę” – chwalił jeden z uczestników zeszłorocznego Bike Atelier MTB Maratonu w Brennej. – Było super! Oby jak najwięcej górskich maratonów i tak zorganizowanych – dodawał inny. Już w niedzielę 16 czerwca będą oni mogli ocenić nową trasę. Po jej pokonaniu mogą być nieco zmęczeni. – Moim zdaniem będzie to najtrudniejsza trasa w historii Bike Atelier MTB Maratonu. Zapowiada się piękny prawdziwie górski maraton z bardzo trudnymi podjazdami i wymagającymi zjazdami. Z pewnością nie będzie to trasa dla początkujących – mówi Dariusz Leśniewski, organizator wyścigu. Swój start w Brennej zapowiedziało wielu czołowych zawodników w Polsce, m.in. Marek Konwa czy kolarze JBG2 CryoSpace MTB Teamu.

Twórcy Bike Atelier MTB Maratonu zdecydowali o sporych zmianach w stosunku do zeszłorocznych zmagań w Brennej. – Będzie trudniej – zapowiada Dariusz Leśniewski. Startujący na dystansie Hobby i Pro dwukrotnie będą się wspinać na Błatnią, raz od Brennej i raz od Jaworza, wjadą także na Stołów. Później „Prosom” przyjdzie zmierzyć się z kolejnymi wzniesieniami: Kotarzem, Grabową i Starym Groniem. Także na młodszych zawodników oraz ich opiekunów czeka wspinaczka, na dystansie Family będą musieli wjechać na Kotarz, Grabową i Stary Groń. Słowa organizatorów znajdują potwierdzenie w liczbach. Na dystansie Pro zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 2160 metrów przewyższenia na ponad 44 kilometrach, 1260 metrów przewyższenia czeka na 27,5-km dystansie Hobby. Dystans Family to 629 metrów przewyższenia na 16 km. – W Brennej czeka wiele wyzwań, ale piękne górskie widoki zrekompensują trud włożony w pokonanie trasy – uważa Grzegorz Smaczyński z Bike Atelier MTB Maratonu.

Nie wszyscy będą musieli jednak w Brennej wylewać pot na podjazdach. Organizatorzy BAM przygotowali także rywalizację w wyścigach dziecięcych na dostosowanych do wieku dystansach Kido. Powstały one z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze ściganiem się albo nie czują się jeszcze gotowi na dystans Family. W Kido liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Nie powinno jej w Brennej zabraknąć także tym, dla których MTB to góry w czystej postaci.

Więcej informacji: www.bikeateliermaraton.pl

Program Bike Atelier MTB Maratonu w Brennej, 16 czerwca br.

Biuro zawodów i miasteczko zawodów

Okolice amfiteatru w Brennej, ul. Malinowa

Zapisy w biurze zawodów

Sobota: godz. 17.00 – 19.00

Niedziela: godz. 8.00 – 10.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO

Rywalizacja dla dzieci we wszystkich kategoriach wiekowych

(do 4 lat, 4-6 lat, 7-8 lat, 9-11 lat)

godz. 10.00 – 11.30

Ustawianie zawodników w sektorach startowych

Na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY

godz. 11.30

Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMILY

godz. 12.00

Dekoracja

godz. 12.30 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)

godz. 15.00 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY

godz. 16.00 – dekoracja dystansu PRO

Konkurs

godz. 16.20 – finał konkursu dla zawodników

COMMENTS

DISQUS: 0